ATM'lerde Para Yok, İkramiye Beklemede

Emekliler, bugün hesaplarına yatırılan 5 bin TL'lik ikramiyelerini çekmek için sabah erken saatlerde PTT'ye gitti. Ancak beklenmedik bir durum nedeniyle ATM'lerde para eksikliği yaşandı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordulu emekliler, bugün hesaplarına yatırılan 5 bin TL'lik ikramiyelerini çekmek için sabahın erken saatlerinde PTT şubelerine gitti. Ancak, ATM'lerdeki beklenmedik bir durum nedeniyle birçok emekli mağdur oldu.

Sabahın ilk saatlerinde PTT'ye gelen emekliler, ATM'lerde para olmadığını fark edince şaşkınlık yaşadı. Öğlene kadar ATM'lerin tekrar para yükleneceği bilgisi üzerine beklemeye geçen emekliler, ikramiyelerini alabilmek için sabırsızlanıyor.

Bu durumdan etkilenenlerden biri olan Ayhan Yılmaz, işten çıkıp erken gelerek ikramiyesini çekmek istediğini ancak ATM'lerdeki para eksikliği nedeniyle bu imkanı bulamadığını ifade etti.

Diğer bir emekli, Sevinç Yılmaz ise sabahın erken saatlerinde sevinçle uyanarak PTT'ye geldiğini ancak beklemedikleri bir durumla karşılaştıklarını söyledi. "Boşa gelmişim, öğlene kadar beklemek zorundayız. O zaman da yoğunluk olacak gibi görünüyor" diyerek durumu özetledi.

Emekliler, ATM'lerdeki para eksikliğinin bir an önce giderilerek, bekledikleri ikramiyelerini alabilmek için yetkililerden çözüm bekliyor.

29 Ara 2023 - 11:11 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu