Vatandaş Kışlık Odunları İstifliyor

Kışın soba yakarak ısınan vatndaşın mesaisi başladı. Kırsal kesimde kışlık odunlar toplanarak hazırlık yapılıyor.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri

Ordu'nun kırsal kesiminde yaşayan vatandaşlar, soğuyan havaların etkisiyle kışa hazırlıklarını sürdürüyor. Kış aylarında evlerini ısıtmak için kışlık odun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan köy sakinleri, zorlu kış şartlarına karşı tedbir alıyor.

Gülyalı ilçesinde ikamet eden Mustafa Çakmak, kış mevsimi hazırlıklarını anlatarak, topladıkları kışlık odunları evlerine getirmenin çeşitli yöntemlerini kullanıyor. Geceleri etkili olan soğuk havaya karşı evlerini ısıtmak amacıyla fındık dalı ve ağaç kesimini bir araya getiren köy sakinleri, kışa daha hazır bir şekilde girmek için özverili bir şekilde çalışıyor.

Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar, kışlık odun hazırlığı sürecinde dayanışma içinde, birbirlerine yardımcı olarak kışın getireceği zorluklara karşı birlikte mücadele ediyor. Ordu'nun doğal güzelliklerine sahip kırsal bölgelerinde, kışa hazırlık manzaraları, sıcak atmosferi ve yardımlaşma kültürüyle dikkat çekiyor.

Bu kış hazırlıkları, kırsal yaşamın güzelliklerini ve vatandaşların bir araya gelerek oluşturduğu dayanışma ruhunu gözler önüne seriyor.  

28 Ara 2023 - 11:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Burak Yıldız