Asgari Ücrette İkinci Toplantı Bitti! TÜRK-İŞ'ten İlk Geldi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ikinci toplantısı sona erdi, TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar'dan açıklama geldi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Asgari Ücrette İkinci Toplantı Bitti! TÜRK-İŞ'ten İlk Geldi
Haber albümü için resme tıklayın

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammıyla ilgili süreç devam ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde, 11 Aralık'ta ilk toplantısını gerçekleştiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını bugün tamamladı. Toplantı sonrasında TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, henüz bir netice alınamadığını belirterek görüşmelerin hızla devam edeceğini ifade etti.

Asgari Ücrette İkinci Toplantı Bitti! TÜRK-İŞ'ten İlk Geldi

Ağar, yaptığı açıklamada, "Şu an sonuç yok, görüşmeler süratle devam edecek. Kısa zaman içerisinde mutabakatla bitirilmesini arz ediyoruz. Rakam belli olmadığından dolayı bir şey söyleme imkanımız yok. Geçim şartları belli. Asgari ücretle çalışan insanların geçinemediği belli. Ev kirasını ödeyemediklerini biliyoruz. Büyükşehirlerde ev kirası 10 bin TL'den aşağı yoktur. O nedenle bunları iyi değerlendirmek lazım" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı, asgari ücretin genellikle sendikasız çalışanlar tarafından talep edildiğine dikkat çekerek, ülkede kayıt dışılığın da büyük bir sorun olduğunu vurguladı. Ağar, kamuoyunu doğru bilgilendirmeye çağırarak, "Bu hafta içerisinde inşallah tekrar bir araya gelerek bu işin sonucuna gidilmesini düşünüyoruz. Günü belli değil görüşüp bize bilgi verecekler. Kısa zaman içerisinde bilgi verirler diye düşünüyoruz. Asgari ücretin insanlarımızı mutlu edecek şekilde sonuçlanmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

18 Ara 2023 - 15:15 - Ekonomi

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu