3 Yıllık Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Aybastı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında gerçekleştirilen uzun süreli görüşmelerin ardından, taraflar arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
3 Yıllık Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Haber albümü için resme tıklayın

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, Ordu Belediye-İş Sendika Başkanı Kadir Altun, Aybastı Belediyesi Sendika Temsilcisi Mehmet Akif Hacıefendioğlu ve işçilerin katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, 12 personelin uzun süreli hizmetlerine karşılık maaşlarına yapılan %120'lik zam ön plana çıktı.

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, imza töreninde yaptığı konuşmada, yapılan sözleşmeyle önemli bir iyileştirme sağlandığını ifade etti.

Geçtan, "Evet Sendika Başkanım, kıymetli işçilerimiz, uzun bir süreden beri yapmış olduğumuz müzakereler neticesinde, ulaşmış olduğumuz sözleşmemizi bugün tutanağa bağladık ve Sendika Başkanımızın da huzurunda hep birlikte imzaladık. Çok önemli bir iyileştirme yaptığımızı düşünüyorum. %120’ye yakın bir artış yaptık evet, çünkü sizler bizim için önemlisiniz. Bizim canımız, ciğerimiz, elimiz, ayağımız sizsiniz. Kamu hizmetini bire bir vatandaşa kanalize eden, vatandaşa hizmet getiren, vatandaşa emhal olan sizlersiniz. Bu yüzden sizlere ne kadar artış yapsak az ama imkanlarımızı etkin ve verimli kullanmak zorundayız. Bu sene inşallah %120’ye yakın bir artış yaptık. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

3 Yıllık Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

13 Ara 2023 - 13:19 Ordu/ Aybasti- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu