Artık Eski Yeni Fark Etmiyor!

Ordu’daki kiralardaki anormal fiyat artışlarına dikkat çeken Gayrimenkul Uzmanı Bora Tepe, artık kiralık dairelerde eski ya da yenisinde fiyat fark etmediğini belirtti.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ordu’da kira fiyatlarını değerlendiren Tepe Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık sahibi Gayrimenkul Uzmanı Bora Tepe, Ordu’daki konut sıkıntısından dolayı kira fiyatlarında aşırı yükselmeye dikkat çekti. Önceden dairelerin eski ya da yeni olmasının kirayı etkilediğini söyleyen Tepe, artık eski dairelerin de fiyatlarının yenisine yaklaştığını açıkladı.

“Eskiye Nur Yağdı”

Eski dairelerin de kira fiyatlarında aşırı yükseldiğini söyleyen Bora Tepe, “Tabiri caizse eskiye nur yağdı. Ordu’da eski dairelerin kira fiyatları da aldı başını gitti. Ekonomide de ciddi bir enflasyon hepimizi hissettiriyor” diyerek açıkladı.

“Eski Kira Rakamları Hayal”

Eski kira rakamlarının hayal olduğunu belirten Bora Tepe, “Eski kira rakamları falan artık hayal oldu. Bugün yani çocuğu olan bir ailenin yaşayabileceği normal standartlarda bir daire kirası en kötü 5.000 - 6.000 TL civarında” açıklamalarında bulundu.

“Kiraların Düşmesi İçin Konut Arzı Şart”

Kira fiyatlarının düşmesi için konut arzının artması gerektiğinin altını çizen Bora Tepe, “Eşi çalışmayan askeri ücrette çalışan bir kişinin hani bu rakamların altından kalkması biraz zor gibi görünüyor. Ordu’da fiyatların düşmesi için de mevcut konut arzının mutlaka artması lazım. Konut arzı ancak artarsa bu şekilde fiyatlarda gerileme olur. Onun haricinde kira fiyatlarında gerileme olmaz” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Soner Özdemir

11 Ara 2023 - 17:00 Ordu/ Ordu- Ekonomi

Mahreç  Soner Özdemir