Vatandaşlar Hamsiye Doyuyor!

Ordu’da son dönemde yaşanan hamsi bolluğu sebebiyle hem ucuzladı hem de vatandaşlar bol bol alabildi. Hamsinin kilogramı tezgahlarda 25 liraya kadar düştü.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bu yıl palamutun hiç olmaması sonucu ağlar hamsi için atıldı. Bolca avlanan hamsi tezgahlarda da 25 liraya kadar düştü.

Ordu Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, Karadeniz`de bollaşan hamsinin bugünlerde 25 ila 40 liradan satışa sunularak piyasada rekabet oluşturduğunu söyledi.

Son günlerde hamsinin Ordu ile Trabzon arasında bol avlandığını aktaran Aydemir, bu sayede vatandaşların bolca ve ucuza hamsi tüketebildiğini dile getirdi.

“Hamsi Soğuğu Seviyor”

İyice bollaşan hamsinin kilosunun 25 liraya kadar düştüğüne dikkati çeken Aydemir, "Hamsi soğuk iklimi seven bir balık. Denizin biraz soğumasıyla hemen kendisini göstermeye başladı. Bol ve diri olmasıyla daha lezzetlendi. İnşallah havaların daha da soğumasıyla daha güzel hamsinin tezgahlara gelmesini bekliyoruz" dedi.

“Balıkçılar Hamsiden Kazanıyor”

‘Bu yıl palamut yok ama balıkçılar hamsiden kazandı’ diyen Şahin Aydemir, “Palamut yılı olmadı. Neredeyse hiç çıkmadı. Ancak balıkçılarımızın yüzü hamsi ile güldü. Bu yıl bol hamsi var. Hem balıkçılar için iyi oldu hem de ucuz hamsi yiyebilen vatandaşlarımız adına güzel oldu. Hamsi bol. Bir süre daha böyle devam eder. Vatandaşlarımız varken bol bol hamsi yesin.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber)

11 Ara 2023 - 10:05 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul