Çıkmaz Yol!

Ordu'nun Altınordu ilçesindeki uzun süredir devam eden trafik sorununa çözüm getirmesi planlanan "Alternatif Şehir Trafik" projesi, 2019'da duyurulmuş ancak beklenen şekilde hayata geçirilemedi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, projenin Altınordu'da trafik sıkışıklığını çözmeyi amaçladığını belirtmişti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Çıkmaz Yol!
Çıkmaz Yol!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bu Proje de Askıda Kaldı

Ordu'nun uzun süredir çözüm bekleyen trafik sorununa çare olması planlanan "Alternatif Şehir Trafik" projesi, Altınordu ilçesinde hayata geçirilecekti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 2019 yılında düzenlenen proje tanıtım toplantısında, Altınordu ilçesindeki trafik sıkışıklığını çözmek amacıyla yapılacak olan bu projenin, şehirde yaşayanları daha rahat bir ulaşım imkanına kavuşturacağını ifade etmişti.

Çıkmaz Yol!

Başkan Güler, toplantıda yaptığı konuşmada, "Bu da ilginç bir proje. Ordu’da inşallah bunu da gerçekleştirirsek trafiği daha da rahatlayacak. Dikkat ederseniz çevre yolu yapıldı, birden rahatladı. Bununla daha da rahat hale gelecek çok çağdaş bir şehirde yaşayacağız inşallah" sözleriyle projenin şehir trafiğine sağlayacağı olumlu etkiyi vurgulamıştı.

Çıkmaz Yol!

Projenin detayları ise tanıtım toplantısında paylaşılan videoda şu şekilde anlatılmıştı: "Büyükşehir’e yakışır, şehir trafiğini rahatlatacak projeler, arazinin topografik yapısının eğimli ve derin vadelerin çok olması sebebiyle yol geometrisinin sağlanabilmesi için viyadük, tünel gibi imalatlarının yapılması gerektiğinden yol yapım maliyetlerinin fazla olması, doğal alanların tahribini en aza indirgemek amacı kent çemberinde oluşturulacak yol ağıyla ulaşımı rahatlatacak olup, insanların daha hızlı ve konforlu şekilde hastane hattına ulaşması da sağlanacaktır. Toplamda 6 km yol uzunluğuna sahip planlanan projede 3 buçuk kilometre uzunluğu da 2 adet tünel ve 750 m uzunluğunda 3 adet biyolojik geçilerek mevcut aksa bağlantı sağlanacaktır."

Çıkmaz Yol!

Başkan Güler'in 2019’daki açıklamalarına rağmen, maalesef "Alternatif Şehir Trafik" projesi de beklenen şekilde gerçekleşmedi.

Altınordu ilçesinde trafik sorunları hala devam ediyor. Tatillerde ve yağmurlu havalarda trafik kilitlenme noktasına geliyor.

Bu durum, şehir sakinlerinin özellikle Altınordu bölgesinde yaşanan trafik sıkışıklığına olan tepkilerini artırmış durumda. Ordu'da trafik sorunlarına kalıcı bir çözüm bulunamamış ve şehir halkı hala ulaşım konusunda zorluklar yaşamakta.

Çıkmaz Yol!

04 Ara 2023 - 15:17 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu