Azmetti Kanseri Yendi

Başvurduğu sağlık kuruluşunda çok kısa bir ömrü kaldığını öğrnen, son evre kolon kanseri hastası 66 yaşındaki Ordulu Mehmet Eren, ümidini kesmeyip hayata sıkı sıkı tutunarak gördüğü tedavi sonrasında iyileşti.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Son evre kolon kanseri olduğu anlaşılan ve çok kısa bir ömrü kaldığı söylenen Sağra Special Eski Üretim Şefi Ordulu Mehmet Eren (66) 7 aydır gördüğü Kemoterapi ile sağlığına kavuştu.

7 Aylık Tedavi Süreci

Hastalığını ilk öğrendiğinde acilen İstanbul ve Ankara gibi Metropol kentlere gitmesi, tedavisinin ancak buralarda gerçekleştirilebileceği söylenmesi üzerine o referans üzerine batı yerine bulunduğu Doğu Karadeniz Bölgesi illerinden olan Trabzon’da Yıldızlı Medical Park Hastanesi’ne başvurdu. Acilen ameliyat olması gerekiyordu. Yeniden tetkikler, tahliller yapıldı. Sonuç aynıydı. Son evrenin ötesinde kolon kanseri ve bu evrenin ameliyat riski çok yüksekti. Zaman az, vakit oldukça dardı. Medical Park Yıldızlı Trabzon Hastanesi Genel Cerrahi-Gastroenteroloji Cerrahisi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Can Keçe ve ekibi Mehmet Eren’e has özel bir tedavi uyguladı. 7 Ay süren tedavi sürecinde, son evre kolon kanseri tanısı konulan Ordulu Mehmet Eren’in vücuduna Kemoterapi ile çok ağır virüsler enjekte edildi. Kemoterapi sonrası Mehmet Eren’in kalın bağırsak ve karaciğerin ikisine sıçrayan kanser hücrelerinin yağ gibi eridiği ve tedaviye cevap verdiği gözlendi. Eren böylece ameliyat aşamasına gelmişti. Bu durum hem tıp dünyasında hem de Mehmet Eren ve sevenlerine yeni bir heyecan yarattı.

Tüm Tümörler Temizlendi

Medical Park Yıldızlı Trabzon Hastanesi Genel Cerrahi-Gastroenteroloji Cerrahisi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Can Keçe, Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Halil Kavgacı, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kibar Çebi ve yardımcı uzman ekibi ile gün belirleyip ameliyata girdi. Yaklaşık 4 buçuk saat süren riskli ameliyat sonrası çok kısa bir ömrü kaldığı söylenen Mehmet Eren’in kalın bağırsak ve karaciğerinin iki bölümünde bulunan tüm tümörler temizlendi.

Hastalığı Reddetti

Ameliyatın ardından bir süre daha Trabzon’da özel hastanede kalan ve memleketi Ordu’ya dönen Eren, “kanser haberini ve kısa bir süre ömrün kaldığını duyduğumda yaşadığım şoku bir süre atlatamadım. Ama bu sonu hiç kabullenmedim. Eşim, oğlum, kızım, kardeşlerim, Sağra çalışanları, dost ve akrabalarım bana büyük moral verdi. Daha torun büyütecektim. Görüştüğüm herkes bana hep batıya git dediler ancak ben tedavi için Trabzon’u seçtim. İyi ki de seçmişim. Referans üzerine Trabzon’da Medical Park Yıldızlı Hastanesi Genel Cerrahi-Gastroenteroloji Cerrahisi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Can Keçe ve ekibi ile tanışma fırsatı buldum. Başarı ile sonuçlanan bana özel bir tedavi yöntemi uyguladılar. Sonrasında ameliyat aşamasına gelip kalın bağırsağımın yanı sıra karaciğerimin iki bölümüne de sıçrayan virüsleri vücudumdan temizlediler. 4 Buçuk saat süren riskli ameliyat sonrası memleketim Ordu’dayım. Bir süre daha Kemoterapiye devam edeceğim.” dedi.

Yeniden Doğdu

“Tedavi sürecinde sevdiğim yiyeceklerden vazgeçtim ama hayattan asla.” diyen Eren, kendini yeniden hayata döndüren ekibe teşekkür etti. Eren, “Çok kısa bir ömrün var dediler ama 8 aydan bu yana hayattayım. Tedavim bir süre daha devam edecek.” diye konuştu.

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy

30 Kas 2023 - 21:30 Ordu- Sağlık

Mahreç  Nergis Kobak