"İnternet Haber Siteleri Büyüsün İstiyoruz"

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, BİK Analitik dijital ölçümleme sisteminin sorunsuz çalıştığını, kimin gerçek, kimin sahte trafik ürettiğini bildiklerini ifade etti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Basın İlan Kurumu (BİK) 32. Dönem 4. Genel Kurul Toplantısı düzenledi. 

Toplantı, Genel Müdür Cavit Erkılınç’ın konuşması ile başladı. Deprem bölgesine yapılan ziyaretlere ilişkin bilgi veren Erkılınç, Kurum olarak üçüncü kez deprem bölgesine giderek, basın temsilcileri ve çalışanlarıyla bir araya geldiklerini ifade etti. 

"Mücadele Veriyoruz"

İnternet haber sitelerinin süreli yayın kapsamına alınarak resmi ilan yayımlama hakkı kazanmasına ilişkin mevzuat değişikliklerine değinen Genel Müdür Erkılınç, mesleki anlamda doğruyu yapan, iyi niyet ve gayretleri görülen internet haber sitelerini desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Erkılınç, şöyle devam etti:

“Hoşgörülü yaklaştığımız, görmemek için yüzümüzü çevirdiğimiz durumlar olduğunu saklamıyoruz. İnternet haber siteleri çoğalsın, sisteme dâhil olsun, nitelikleri artsın ve her anlamda katma değer üretsinler istiyoruz. Bu alanda oluşan bir istihdam var. Bu istihdamı korumanın; hatta sektör büyüdükçe artırmanın mücadelesini veriyoruz.” 

"Geri Dönüşü Olmaz!"

Sayfada kalma sürelerinin hangi yöntemlerle artırıldığının, edep dışı içerik ve başlıklarla arama motorlarında yer tutulduğunun, SEO yöntemlerinin manipüle edilerek hileli ticaretin en büyük argümanı haline geldiğinin farkında olduklarını vurgulayan Erkılınç, “Devletin çarkı ağır işler ama işler; geri dönüşü de olmaz. O gün geldiğinde ‘ah vah’ etmenin de kimseye faydası yoktur. Bu yanlış yollara tevessül edenler, gerçekte bizi değil, kendilerini kandırdıklarını fark ettiklerinde iş işten geçmiş olacak.” dedi. Haber merkezi

 

30 Kas 2023 - 21:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu