Her Yer Halı Yıkamacı Oldu

Ordu Duru Halı Yıkama İşletmecisi Fatih Özdemir, son dönemde önüne gelenin halı yıkamacı açtığını belirterek, bu duruma tepki gösterdi. 

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Köylerden şehirlere göç, insanların çalıştığı için boş vaktinin olmaması, halı yıkayacak yerlerinin olmaması gibi sebeplerden dolayı halılarını bu işi yapan firmalara yaptırma işini tercih eden vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde uzun yıllardan bu yana halı yıkama işi yapan Duru Halı Yıkama da bunlardan bir tanesi.

“Halı Yıkamaya İlgi Var”

Ordu Duru Halı Yıkama İşletmecisi Fatih Özdemir, “Vatandaşlar önceden halılarını köylerde yıkayabiliyorlardı ancak artık devir değişti. Şehirde olan vatandaşlar, yıkamaya yerleri olmayanlar halılarını yıkatıyorlar. İşlerimiz gayet güzel. Halı yıkamaya ilgi var. Buna da şükür.” dedi.

Her Yer Halı Yıkamacı Oldu

“Tüm Halıları Yıkıyoruz”

Yıkamadıkları halı türü olmadığının altını çizen Özdemir, şunları kaydetti; “Her türlü halıları yıkayabiliyor. İnsanlar ‘acaba bu halıyı da yıkıyorlar mı?’ diye endişelenmesinler. Duru Halı Yıkama olarak ne tür halı varsa hepsini yıkıyoruz. Bizim önceliğimiz müşteri memnuniyetidir.”

Makine Halısı 30 Lira

Artan enflasyon ve ekonomik dalgalanmaya göre halı yıkamanın fiyatını afaki derecede artırmadıklarının altını çizen Özdemir, makine halısını 30 liraya yıkadıklarını söyledi.

İpini koparanın halıcı açtığına dikkati çeken Özdemir, çoğunun da bu işi hakkıyla yapamadığını, işin hakkını verenlerin yine tercih edilen olduğunu belirterek, vatandaşlara fiyata göre değil, kaliteli yıkamaya göre tercih yapmaları gerektiği önerisinde bulundu.

Ordu Hayat/Yusuf Can Erişen ( Özel Haber)

30 Kas 2023 - 09:48 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Yusuf Can Erişen