2 Aydır Su Sıkıntısı Çekiyorlar

Aybastı İlçesi Pelitözü Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, uzun süredir devam eden su sorunları nedeniyle mağduriyet yaşıyor. İddialara göre mahalleye gönderilen su tankerleri depoya suyu boşaltıyor ancak su sadece üst kısımlarda bulunan evlere ulaşabiliyor ancak alt kısımlardaki hanelere ulaşmadan tükeniyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Aybastı İlçesi Pelitözü Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, uzun süredir devam eden su sorunları nedeniyle mağduriyet yaşıyor. İddialara göre, Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü tarafından mahalleye gönderilen su tankerleri ile depolar dolduruluyor ancak Karşıyaka mevkiinde bulunan vatandaşlara ulaşmadan tükeniyor.

Mahalle sakinlerinden edinilen bilgilere göre, su tankerleri mahallenin üst kısımlarına ulaşabiliyor fakat alt kısımlarda bulunan hanelere ulaşmadan su tükeniyor. Bu durum, mahalledeki vatandaşların yaklaşık 2 aydır süren su sıkıntısını derinleştiriyor.

Çeşmelerden su çekmek zorunda kalan mahalle sakinleri, evlerine ulaşan suyun yetersiz olduğunu belirterek mağduriyetlerini dile getiriyor. Özellikle alt kısımlarda yaşayan hanelerin büyük bir bölümü, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.

Mahalle halkı, su sorununun acilen çözülmesi için yetkililerden yardım bekliyor. Pelitözü Mahallesi sakinleri, suyun düzenli bir şekilde ulaştırılmasını ve alt kısımlardaki hanelere de adil bir şekilde su takviyesi yapılmasını talep ediyor.

29 Kas 2023 - 13:50 Ordu/ Aybasti- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu