Diyetisyen Turan'dan Çocuk Sağlığına Yönelik Bilinçlendirici Konferans

Ordu Büyükşehir Belediyesi, DAVET Girişimcilik Merkezi aracılığıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Diyetisyen Tuba Turan'ın "Çocuklarda Sağlıklı Beslenme" konulu konferansına ev sahipliği yaptı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi, DAVET Girişimcilik Merkezi aracılığıyla, uzman kişilerin mesleki bilgi ve tecrübelerini paylaştığı eğitim/seminer programlarına devam ediyor. Bu kapsamda, Diyetisyen Tuba Turan tarafından "Çocuklarda Sağlıklı Beslenme" konulu bir konferans düzenlendi.

Girişimcilik Merkezi'nde gerçekleştirilen konferans, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Diyetisyen Tuba Turan, sağlıklı beslenmenin çocukların büyümesindeki yeri ve önemi konusunda katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

Konferansta ayrıca, çocuklarda bağışıklık sistemi güçlendirme, çocukluk çağı obezitesinin beslenme ile ilişkisi ve çocuklar için sağlıklı ve besleyici tarifler konularında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Diyetisyen Tuba Turan, katılımcıların merak ettiği soruları içtenlikle cevaplandırarak, çocukların sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına yönelik pratik öneriler sundu. Ebeveynlerin, çocuklarının sağlıklı büyümesinde beslenmenin kritik rolünü anlamaları ve uygulamaları için önemli bir fırsat olan konferans, katılımcılardan olumlu geri dönüşler aldı.

29 Kas 2023 - 12:58 Ordu/ Ordu- Eğitim

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu