Taşbaşı'na Kadın Muhtar Adayı Senem Şensoy Ünal

Ordu'da Kadın Muhtar Adayları artıyor ve bu durum tüm kadınlar için örnek teşkil ediyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

31 Mart Yerel Seçim heyecanı her ilde olduğu gibi Ordu’da da devam ediyor. Mahalle muhtarları yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Özellikle kadın adayların çıkması hem gururlandırıyor hem de ilgi çekiyor.

 Şu ana kadar Ordu’da birden fazla muhtar adayı olan kadın var ve içlerinden birisi de Senem Şensoy Ünal, Ordu Taşbaşı mahallesinde ikamet eden Şensoy, kararlı duruşuyla mahallesini temsil etmek istiyor.

 Hedefleri arasında her evin derdine derman olmak olduğunu kaydeden Muhtar Adayı Senem Şensoy Ünal, Ordu Hayat’a konuştu.

“Mahallenin Sorunu Benim Sorunum”

Ünal, “yarış içerisinde değilim. Halkıma hizmet etmek istiyorum sonuç odaklı ve disiplinli çalışarak iyi işler yapmak istiyorum. Mahallemin her sorunu benim de sorunumdur. Gencinden yaşlısına kadar herkesi dinlemek eksikleri gidermek beni mutlu edecek.

“Hangi Evde Kim Yaşıyor sorunu Ne Bilmek İstiyorum”

Taşbaşı Mahallesi tarihi bir mahalle ve ben bu tarihi koruyarak güzel projelerle iç içe olmayı planlıyorum. Aday olma sürecimi ise, bir evden dışarı çıktığım zaman sağıma soluma baktığımda neler var, kimler var şeklinde yola çıktım. Onlara nasıl dokunabilirim dediğim zaman da. Kendimi muhtarlık yolunda buldum. Muhtarlık yolunda çok yardım almadan ama onların yanında olarak çünkü zaten yardım için belli kesimler belli yerler var. Sadece yardım olarak görmüyorum, insanları temsil etmek, mahalleyi de temsil etmek olarak görüyorum ben muhtarlığı.

“Taşbaşı Mahallesinin Tarihini Yaşatmak İstiyorum”

Birçok mahallede bulundum aslında ama Taşbaşı Mahallesi beni daha farklı bir hissiyata itiyor. Mahallenin huzuru, dokusu tarihi beni çok cezbediyor açıkçası onun da içerisinde olmak istiyorum. Mahallenin sahibi değilim ama mahalleyi en önde onlarla beraber temsil etmek istiyorum. Yani isteklerini daha rahat ulaştırmak istiyorum ve bunun gerçekten takipçisi olmak istiyorum. Böyle bir kere söyledim oldu olmadı şeklinde değil. İstenildi oldu demek benim gururum olacaktır.

 “Kararlı Olsunlar”

 Muhtar adayı olmak isteyen ve toplumda söz sahibi olmak isteyen aynı zamanda plan ve projelerine güvenen kadınların bu yola girmekte bir sıkıntı teşkil etmediğini. Kararlılığı doğrultusunda bu yola çıkabileceklerini vurguladı.

 Taşbaşı Mahallesi Muhtar Adayı Senem Şensoy Ünal hakkında;

1985 Ordu doğumlu. Taşbaşı Mahallesi’nde yaşıyor. Yüksekokulu bitirdikten sonra 4 yıl Ordu Olay Gazetesinde çalıştı. Daha sonrasında da Ordu Hayat gazetesinde ve İz Ajans’ta kısa süreler çalıştı. Çocuğu dünyaya geldiğinde kendi iş yerini açtı.

  Özel Haber / Sibel Yılmaz 

 

 

 

 

 

 

 

29 Kas 2023 - 12:53 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Sibel Yılmaz