Çamaş'ta İlk Aday Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu’da, 31 Mart 2024 günü yapılacak olan mahalli ve yerel seçimlerde aday adayları ortaya çıkmaya başladı. MHP’de ilk aday adayı ise Çamaş İlçesi Belediye Başkanlığı için Azmi Yılmaz oldu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Yerel seçimlere kısa bir süre kala aday adayları başvurularını yapmaya başladı. Çamaş ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) ilk aday adayı  Azmi Yılmaz oldu. 

Azmi Yılmaz, aday adaylığıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: "Doğduğum, büyüdüğüm ve hayatımı sürdürdüğüm bu kutsal topraklara, her biri birbirinden kıymetli olan saygıdeğer Çamaş halkına hizmet edebilme gücünü bahşeden yüce Mevla'ya hamdolsun." 

Yılmaz, açıklamasının devamında ise; “Mahalli idareler seçim sürecine girdiğimiz şu günlerde, öncelikle 31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerin, Ülkemiz, ilimiz ve Çamaş’ımız için hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Değerli dava arkadaşlarım, çok kıymetli Çamaşlılar. Siz hemşerilerime uzun uzun kendimi tanıtma ihtiyacı duymuyorum. Çünkü, Çamaş ilçemin 23 mahallesinin her bir ferdi ile, bir şekilde görüştük, tanıştık ve hemhal olduk.

Bu vesile ile doğrudan konuya girmekte yarar görüyorum. Ben Çamaş’ın öz evladı, Akköy Çayır Mahallesinde ikamet eden, Azmi Yılmaz olarak 31 Mart 2024 Mahalli idareler seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Çamaş Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım” diye konuştu. 

Babamın Emeği Çok

Çamaş ilçemizin yönetimine talip olmanın, zora talip olmak olduğunun farkındayım diyen Yılmaz; “Ben zoru başarmış ve bunu yaparken hiç gocunmamış bir babanın evladıyım. Çamaş eski belediye başkanlarından Rahmetli babam Nazmi Yılmaz, daha iyi hizmet alabilmek, daha çabuk gelişebilmek için koltuğundan feragat etmiş Çamaş’ın ilçe olmasını sağlayarak Türkiye’de benzeri olmayan bir davranış sergilemiştir. 

Gençleri Umutlu Bir Çamaş Hayal Ediyordum

Ben böyle bir babanın evladı olarak, onun hayallerini ve görmek istediği Çamaş’ı inşa etmek buradayım.

Çamaş’ın kabuğunu kırması için genç bir jenerasyona devredilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çamaş yepyeni bir anlayışla, çağdaş ve genç bir bakış açısıyla yönetilsin istiyorum. Sorunlarını aşmış, insanları huzurlu, gençleri umutlu bir Çamaş hayal ediyorum. Çamaş’a hizmet bir bayrak yarışı ise, ben bu bayrağı alıp daha yükseklere taşımak istiyorum.

Allah’ın izni, kıymetli parti büyüklerimin tensipleri ve siz kıymeti Çamaş halkının destekleriyle daha güzel yarınlarda görüşmek ve kucaklaşmak dileği ile hepiniz Allah’a emanet ediyorum. Saygı ve sevgilerimle” şeklinde konuştu.

29 Kas 2023 - 10:25 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Sibel Yılmaz