Ordu'nun İşlek Caddeleri AVM Havası Katıyor

Ordu İsmet Paşa Caddesi alışveriş merkezlerini aratmıyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi halkın talebi doğrultusunda çalışma başlattığı Altınordu İsmet Paşa Caddesi modern ve estetik bir kimlik kazandı.

Caddenin silüetini değiştiren çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Güler, “Genellikle belediyeler böyle zor işlere talip olmaz, hareket olan bir caddede düzenleme yapmak istemezler. Bizler ise talep olduğu için burayı yaptık ve önce bütün alt yapıyı sonrasında da zemini yeniledik. Burası aynı Sırrı Paşa gibi çok güzel bir AVM’ye dönüşüyor. Devrim niteliğinde çalışma oldu” diye konuştu.  

İsmet Paşa Caddesi Zemin İyileştirme ve Aydınlatma Projesi kapsamında 570 metre uzunluğunda 7 bin 400 metrekare alanda mineral yüzeyli taşla zemin kaplama ve aydınlatma çalışması gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri, aydınlatma direklerinin montajını tamamlayarak yenilenen yüzüyle Ordu’nun yeni açık AVM’sini halkın hizmetine sunacak. 

Ordu'nun İşlek Caddeleri AVM Havası Katıyor

Proje kapsamında ilk olarak caddenin altyapısı sil baştan yenilendi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) caddede 560 metre kanalizasyon hattı, 15 adet muayene bacası, 100 adet bina parsel bacası çalışması gerçekleştirdi. Muhtemel bir yağmurda su baskını yaşanmaması için caddenin yağmur suyu hatları da yenilenerek uzun ömürlü hale getirildi. Taş imalatları, ağaç dikim çalışmaları tamamlanan caddede aydınlatma direklerinin montajı da kısa süre içerisinde bitirilecek.

 

28 Kas 2023 - 18:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz