Vatandaş İşini Şansa Bıraktı!

Ülkede ekonomik sıkıntı her geçen gün büyüyor. Kısa yoldan para kazanmak isteyen vatandaş şans oyunlarına yöneldi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Vatandaş İşini Şansa Bıraktı!
Vatandaş İşini Şansa Bıraktı!
Haber albümü için resme tıklayın

Geçim sıkıntısı her geçen gün bir kat daha artarken işçisi, emeklisi, genci gibi birçok kesim en kolay para kazanma yollarını aramaya başladı

Son zamanlarda özellikle şans oyunlarına artan ilgi her geçen gün büyüyor.

Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, şans oyunlarından vergi yoluyla Maliye Bakanlığı’na akan paranın bu yıl 26 milyar lira olması beklendiğini ve vatandaşın umudu kalmadığını ifade etti.  Şans oyunlarında 2020’de 3.4 milyar lira olan vergi tahsilatı, bu yılın 10 ayında yüzde 82’lik artışla 19 milyar 370 milyon liraya kadar yükseldi.

Vatandaş İşini Şansa Bıraktı!

 Eldeki Para Oyuna Yatırılıyor

Şans oyunlarından elde edilen gelire değinen Adıgüzel, “Ülkedeki ekonomik çöküntü, insanlardaki umutsuzluk, rakamlara da yansıdı. Geçtiğimiz 10 ay içerisinde şans oyunlarından devlete tahakkuk eden miktar tam 19 milyar lira. Bu yıl için 26 milyar lira olması bekleniyor. İnsanların kazandığı para bir şeye yetmiyor. En azından elindeki parayı şans oyunlarıyla katlayabilir miyim, buradan kazanabileceğim parayla işimi görebilir miyim umuduyla onu şans oyunlarında değerlendiriyor. Bu rakamlardan onu anlıyoruz.” dedi.

Vatandaş İşini Şansa Bıraktı!

"Umut Bitmiş"

Vatandaşların artık umudunu kaybettiği için şans oyunlarına sarıldıklarını aktaran Milletvekili Adıgüzel, “Eğer bu yıl şans oyunlarından 26 milyarlık vergi elde edilecekse, bunun en az 200 milyarlık yasal bahisle olabileceğini biliyoruz. O zamanda yasa dışı bahsin en az 600 milyar olduğu ortaya çıkıyor. Hangi bir tarafını konuşalım? Yasa dışı kısmını mı, bu paraların kullanıldığı yerlerin belirsizliğini mi, insanların umutsuzluk içinde artık işi şansa kalmış durumda bahse yönelmesini mi? Umut bitmiş, hükümetten ülkeden ümidini kesmiş. Artık herkesin işi şansa kalmış.” ifadelerini kullandı. 

Vatandaşlar ise ülkede ekonomi bittiği için insanların şans oyunları sayesinde kısa yoldan para kazanmaya çalıştığını ve bu yolu umut olarak gördüklerini dile getirdi. 

Öte yandan Ordulu vatandaşlarda şans oyunlarına ilgi göstermeye devam ediyor. Yılbaşı ikramiyesi için 15 adet bilet alan vatandaşlar var. Hem kazı kazan hem de büyük ikramiye için harcanan meblağalar şaşırtıyor. 

Vatandaş İşini Şansa Bıraktı!

Burhan Aydeniz, zevk amaçlı kazı kazan ve yılbaşı bileti aldığını dile getirdi. Zehra Ölmez, iki günde bir şans oyunlarını oynayarak bazen harcadığı paranın iki katını kazandığını dile getirdi. 

Özel Haber/ Sİbel Yılmaz 

 

28 Kas 2023 - 17:25 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz