Ordu Amatöründe Karanlıkta Oynanan Maçta Polemik!

Ordu 1.Amatör Küme C Grubu'nda oynanan ve zirveyi yakından ilgilendiren müsabakada Ordu Galataspor ile Ulubey Belediyespor karşı karşıya geldi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu 1.Amatör Küme C Grubu'nda oynanan ve zirveyi yakından ilgilendiren müsabakada Ordu Galataspor ile Ulubey Belediyespor karşı karşıya geldi. Ancak maçın son bölümünde aydınlatmanın yetersiz olması nedeniyle adeta karanlıkta oynanmak zorunda kalındı.

Maçı 4-0'lık galibiyetle tamamlayan Galataspor, sahadan rahat bir şekilde ayrılırken, karşılaşmanın kayda değer bir bölümünün karanlıkta oynanması, Ulubey Belediyespor cephesinde büyük tepkilere neden oldu. İlk devreyi 1-0 önde tamamlayan Galataspor, ikinci devrede de etkili oyununu sürdürdü ve gollerine devam etti.

Ordu Amatöründe Karanlıkta Oynanan Maçta Polemik!

Ancak Ulubey Belediyespor'un oyuncuları, sahadaki ışıklandırmanın yetersiz olduğunu belirterek maça devam etmek istemedi. Zorlukla ikna edilen Ulubey yöneticileri, takımı sahaya geri döndürdü, ancak bu durum büyük bir polemiğe neden oldu.

Maç sonrasında Ulubey Belediyespor tarafından yapılan açıklamada, "Böyle rezalet olamaz. Amatörü karanlıkta maç oynatmak amatöre ihanettir" ifadelerine yer verildi. Aynı zamanda Ulubey Belediyespor taraftarları, sosyal medya üzerinden Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve futbol il temsilcisini istifaya davet etti.

28 Kas 2023 - 16:30 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun