Perşembe Hamsiye Doyacak

Perşembe ilçesi, Ordu'nun ünlü balıkları ve helvasının yanı sıra, bu yıl düzenlenecek olan Geleneksel 4. Hamsi Festivali için hazırlıklara başladı. Festivalde, yerli sanatçıların konserleri, yöresel lezzetlerin ikramı ve 5 ton hamsi tüketimi gibi etkinliklerle binlerce kişinin katılımı bekleniyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Perşembe Hamsiye Doyacak
Perşembe Hamsiye Doyacak
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Perşembe ilçesi, Ordu'nun balıkları ve helvası ile ünlü olmanın yanı sıra, bu sene düzenlenecek olan Geleneksel 4. Hamsi Festivali için heyecanla hazırlıklara başladı.

Yapılacak etkinlikle birlikte, Karadeniz'in dört bir yanından binlerce kişinin katılımı bekleniyor.

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, festival hazırlıkları hakkında yaptığı açıklamada, "Bu yıl Hamsi Festivali’mizin 4.’cüsünü yapacağız. Perşembe için hep diyoruz balık kenti, hamsi kenti. Onun için sağ olsun balıkçılarımızın da desteği ile beraber yeniden bu sene Hamsi Festivali yapacağız. Tabi bu sene en iyi şekilde yapmak için çaba sarf ediyoruz." dedi.

Perşembe Hamsiye Doyacak

Yerel Lezzetler ve Müzik Dolu Bir Gün!

Festivalde, gün boyunca tamamen yerli sanatçıların konserlerine yer verilecek. Ayrıca, yöresel lezzetlerin bir araya getirileceği etkinlikte, Pancar Çorbası ve Perşembe cevizli helvası gibi yöresel tatlar ziyaretçilere ikram edilecek. Başkan Tandoğan, "Sadece hamsi olarak değil, bütün olarak yöresel lezzetlerimiz ile yapıyoruz festivalimizi. Hava şartları da inşallah güzel olduğu zaman her tarafı hamsi kokusu alacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Perşembe Hamsiye Doyacak

Milli Lezzet Hamsi Uluslararası Arenada Tanıtılacak!

Başkan Tandoğan, "Hamsi zaten bizim milli yiyeceğimiz. Hem yiyeceğimizin tanıtımını hem de kendi ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacağını düşünerek bu festivalleri yapıyoruz. Festivalleri Türkiye çapında yapıyoruz ama inşallah bundan sonra uluslararası bir festivale çevirmeyi düşünüyoruz ve şuanda da belki Karadeniz’de yapılan en güzel Hamsi Festivallerinden biri de Vona’mızda Perşembe’mizde yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Perşembe Hamsiye Doyacak

5 Ton Hamsi ve Karadenizlilerin Beklentisi!

Başkan Tandoğan, "En az 5 ton hamsi tüketileceğini düşünüyoruz. Bu günlerde de hamsi bol çıkıyor. Hatta bugün kayıklardan yine hamsilerimiz gelecek. Sağ olsun balıkçılarımız hamsileri bize ikram ediyorlar. Bütün Orduluları,  bütün Karadenizlileri bu pazar festivale bekliyoruz." diyerek, festivalin bölgede büyük bir ilgiyle karşılanmasını beklediklerini ifade etti.

Özel Haber: Uğur Kahyaoğlu

Perşembe Hamsiye Doyacak

28 Kas 2023 - 13:19 Ordu/ Perşembe- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu