Verilen Destek Yüz Güldürecek

2023 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı, bu sayede hayvancılık desteklemeleri artırıldı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

26 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yeni kararlarına ev sahipliği yaparak ülke gündemine önemli bir konuyu taşıdı. Özellikle hayvancılık desteklemelerini düzenleyen bu kararlar, birçok çiftçi ve hayvancılık sektörü temsilcisini yakından ilgilendiriyor. Sessizce yürürlüğe giren bu kararlar arasında dikkat çeken ise hayvancılık desteklerine yapılan yüzde 150’lik önemli bir zam.

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “2023 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği (Tebliğ No:2023/41) 26.11.2023 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Söz konusu tebliğ ile buzağı, malak, dişi manda, anaç koyun ve keçi, sürü büyütme ve yenileme, arılı kovan, sürü yöneticisi istihdam, düve alım, besilik erkek sığır/manda desteklemesi gibi hayvancılık desteklemelerine ilişkin başvuru tarihleri ve şartları belirlenmiştir. Bu kapsamda desteklemelere ilişkin başvuru tarihleri ve şartları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Yetiştiricilerimizin belirtilen tarihlerde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi. 

 

27 Kas 2023 - 22:30 Ordu/ Ordu- Ekonomi

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu