Fatsa'da Rüzgar Oyunu Değiştirdi!

Fatsa Belediyespor ile Belediye Kütahya arasında oynanan müsabaka 0-0'lık eşitlikle sona erdi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

 

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Fatsa Belediyespor Teknik Direktörü Murat Parlak, mücadele dolu bir maçın yaşandığını ifade etti.

Parlak, maçın zorlu geçtiğini belirterek şunları söyledi: "Bu ligin iyi takımlarından biri olan play-off'taki olası rakiplerimizden Kütahya Spor ile oynadık. Mücadelenin ön plana çıktığı bir maç oldu. Fatsa'da hiç görmediğim kadar yüksek şiddette rüzgara karşı oynadık. Özellikle ilk yarıda kullandığımız aut atışları bile rüzgarın etkisiyle dönüp kalemizde korner oldu, rakipten çok hava şartları ile mücadele ettik."

Rüzgarın etkisiyle pas yapamadıklarını ve istedikleri oyunu oynayamadıklarını dile getiren Parlak, ikinci yarıda rüzgarın avantaj sağlaması gereken bir dönemde şiddetinin düştüğünü belirtti. İkinci yarının 20 dakikalık bölümünde rakibe iyi baskı kurduklarını ve pozisyonlar yakaladıklarını ancak bunları değerlendiremediklerini ifade etti.

Parlak, oyuncularının sahada gösterdiği mücadeleden memnun olduğunu vurgulayarak, kaleci Ahmet'in performansını özellikle öne çıkardı. Taraftarların yoğun rüzgara rağmen takımı yalnız bırakmadığını belirten Parlak, "Bu tür maçlarda rakibi puan olarak altımızda tutmak önemlidir. İlk yarının bitmesine 3 maç kaldı. Bu 3 maçta da en iyi sonuçları alıp ilk devreyi şu an olduğu gibi ilk altının içinde bitirmek istiyoruz." dedi.

27 Kas 2023 - 14:23 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun