Manipülasyonda Zirve Nokta

Ali İhsan Yavuz, Odatv'nin yaptığı bir haberi "tıklanmayı artırma uğruna bu kadar da yalandan medet umulmaz ki ama" ifadelerini kullanarak sert şekilde eleştirdi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri için aday adaylarına yönelik düzenlediği temayül yoklamasında, ulusal haber sitelerinde bazı illerden "Temayül birinci" olarak gösterilen isimlere ilişkin şüpheler ortaya çıktı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, söz konusu haberlere sert bir tepki gösterdi.

Adayların Öğrenildiği İddia Edildi

Odatv tarafından yapılan "Temayül yoklamaları: Hangi ilde kimin ismi var… AKP’liler bugün merakla Odatv okuyacak…" başlıklı haberde, Hatay'da büyükşehir başkanlığına AK Parti'den hangi ismin aday olarak çıkarılacağının öğrenildiği ve başta İstanbul ile Ankara olmak üzere belediye başkanlığı adaylıkları için temayül yoklamasında öne çıkan isimlerin belli olduğu iddia edildi. 

Güler Misin Ağlar Mısın?

Yavuz, Odatv'nin söz konusu haberinin temayül yoklamasının başlamasının yalnızca 1 saat 24 dakika ardından yapılmasına dikkat çekerek "MANİPÜLASYONDA ZİRVE NOKTA... Daha Temayül Yoklamasının ilk saatlerinde, Temayül Yoklamasından çıkacak sonucu bilmişler (!) Tıklanmayı artırma uğruna bu kadar da yalandan medet umulmaz ki ama. Güler misin ağlar mısın? Vay halimize!" ifadelerini kullandı.

27 Kas 2023 - 11:27 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun