“Yine Talimat…”

DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’in çalışan emeklilere de ikramiye verilmesi ile ilgili yaptığı açıklamaya, “Talimatı aldıysanız hemen kanunu getirin evet diyelim.” dedi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Cumhuriyetin 100. yılı olması sebebiyle çalışmayan emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapıldı. Ödemeler 11 Kasım'da yapılmaya başlanırken çalışan emekliler kapsam dışında bırakılmıştı.

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çalışan emeklilere de 5 bin TL verilmesine ilişkin detaylı bir çalışma var. Kapsamı ve detayları çalışma sonrasında ortaya çıkacak" açıklamasında bulundu.

DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’in çalışan emeklilere de ikramiye verilmesi ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek şunları söyledi:

“AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler bugün TBMM’de yaptığı açıklamada “Çalışan #emeklilere de 5 bin lira ikramiye verilmesi için Cumhurbaşkanımız, Bakanlara ayrıntılı çalışma talimatı verdi” demiş. Bakan efendiler! Talimatı aldıysanız hemen kanunu getirin evet diyelim.”

24 Kas 2023 - 21:30 Ordu- Siyaset

Mahreç  Nergis Kobak