"Fedakar Öğretmenlerimizi Saygıyla Anıyoruz"

Türk Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Metin Şeyhoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, tüm öğretmenleri kutlayarak, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıldığını belirtti. Şeyhoğlu, fedakar öğretmenleri ve şehit öğretmenleri rahmetle anarak duygusal bir mesaj verdi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Türk Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Metin Şeyhoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, tüm öğretmenleri kutlayarak, Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve özlemle andı.

Şeyhoğlu, "Tüm fedakar, cefakâr, ilim ve irfanı hayatının merkezine alan öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi. Ayrıca, "Ülkemizin kurucusu, başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk'ü saygı, minnet ve özlemle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Şehit öğretmenlere de değinen Şeyhoğlu, 1993 yılında evi basılarak katledilen Neşe Alten'i, 2015 yılında PKK hainleri tarafından Ege Üniversitesi'nde şehit edilen Tarih bölümü son sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu, 2017 yılında Batman'da terör saldırısı sonucu şehit olan Aybüke Yalçın'ı, yine 2017 yılında kaçırılıp katledilen Necmettin Yılmaz'ı ve tüm şehit öğretmenleri rahmet ve minnetle anarak, "Onlara çok şey borçluyuz. Şehit öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun" şeklinde konuştu.

Şeyhoğlu'nun bu duygusal ve anlamlı sözleri, öğretmenlerin mesleklerine verdikleri önemin ve şehit öğretmenlere duyulan saygının bir ifadesi olarak yankı buldu.

23 Kas 2023 - 13:33 Ordu/ Ordu- Eğitim

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu