Nobel Ödüllü Aziz Sancar’a Başöğretmenlik Onur Ödülü

Anadolu Eğitim-Sen Ordu İl Başkanı Timur Yılmaz, 19. Başöğretmenlik Onur Ödülünün, kendini bilime adamış ve bu uğurda çalışmış olan Prof. Dr. Aziz Sancar’a verildiğini söyledi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Anadolu Eğitim-Sen Ordu İl Başkanı Timur Yılmaz, 19. Başöğretmenlik Onur Ödülünün Prof. Dr. Aziz Sancar’a verildiğini belirtti.

‘Yalnızca öğretmekle sınırlı olmayan, ‘yurttaş yetiştirme’ sorumluluğu yükleyen öğretmenlik mesleğinde örneğimiz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'tür’ diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Onun öğretisi ve yolundan bir an bile ayrılmadan öğrenci yetiştiren, meslektaşlarımıza da ilham veren eğitimcilerimize teşekkür etmek, onların ışığıyla aydınlanmak için bir fırsat olarak gördüğümüz ödülümüzün 19’uncusunu vermekten dolayı heyecanlıyız.

Başöğretmenlik Onur Ödülümüz her 24 Kasım’da yalnızca bir kişiye sunulmaktadır. Bu yıl ödülümüz, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden bir an olsun ayrılmayan, almış olduğu Nobel ödülünü ‘beni ödüle götüren Atatürk’ün ve Türkiye Cumhuriyetinin yaptığı eğitim devrimidir. Dolayısıyla bu ödülün sahibi Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Anıtkabir Müzesi'dir” diyerek Anıtkabir’e bağışlayan, mesleki başarılarıyla bize rol model olan,  kendini bilime adamış ve bu uğurda çalışmış olan Prof. Dr. Aziz Sancar’a takdim edilmiştir.” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

22 Kas 2023 - 22:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul