Ordu’da Çember-6 Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirilen Çember-6 operasyonunda 2 bin 136 firarinin yakalandığını açıkladı. Yakalananlar arasında 6 kişinin 10 yıldan uzun süredir arandığı, 11 kişinin 5 ile 10 yıl arasında arandığı belirtildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından Çember-6 operasyonunun detaylarını paylaştı.

Ordu’nun da içerisinde bulunduğu 81 ilde yapılan operasyonlarda 2 bin 136 firarinin yakalandığını belirten İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya şu ifadeleri kullandı;

“81 İlde Aranan Şahıslara Yönelik Yapılan “ÇEMBER-6 Operasyonlarında” Arama Kaydı Bulunan 2 bin 136 Firari Yakalandı

Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine izin asla vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, asla etmeyeceğiz.

Yakalanan şahıslardan: 6’sının 10 yıldan daha uzun zamandır arandığı, 11’inin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 2 bin 119’unun ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi.

İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde son 3 gün içinde yapılan Çember operasyonlarında yakalama kararı çıkartılan 2136 kişi, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.

Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız.”

22 Kas 2023 - 08:48 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu