Meteorolojiden 5 ile Uyarı! Okullar Tatil Olacak Mı?

21 Kasım hava durumu tahminlerini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Yağışların, Çanakkale, Siirt, Balıkesir, Tokat, Siirt, Sinop, Muğla, Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van'da kuvvetli olması bekleniyor.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun doğu kesimleri ile zamanla Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batısının parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, sabah saatlerinde Tokat, Siirt ve Sinop'un iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı ilçeleri ve Antalya'nın batı kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van'ın güneyinin yüksekleri ile gece saatlerinden itibaren Muğla'nın Marmaris ilçesinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar Doğu Karadeniz'in doğusunda batı ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olacak.

Meteorolojiden Uyarı Yapılan İller

Artvin, Bitlis, Hakkari, Rize, Van ve Şırnak.

Okullar Tatil Edilecek mi?

Yağışların gün boyu devam etmesi bekleniyor. Yarın bu illerde bazı ilçelerde okulların tatil edilme olasılığı var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kar yağacağı şeklinde açıklama gelse de Valilikler tarafından henüz bir duyuru yapılmadı. Duyuru yapıldığı zaman sitemizden takip edebilirsiniz.

# bir, Rize, devam

21 Kas 2023 - 20:25 - Gündem

Muhabir  Soner Özdemir