Fatsa'da Eğitim ve Teknoloji Buluştu

Fatsa'da, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen "Millî Mücadele Temalı Robot Yarışmaları" etkinliği, Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Kaymakam, Belediye Başkan Yardımcısı ve diğer protokol üyeleri, 60 takımın yarıştığı etkinliğin açılışına ve ödül törenine katıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından “Millî Mücadele Temalı Robot Yarışmaları” etkinliği düzenlendi.

Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğin açılışına ve ödül törenine Kaymakamımız Avni Kula, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Belediye Meclis Başkan Vekili Bünyamin Davu, kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ordu genelindeki okullardan toplamda 60 takımın katıldığı yarışma sonunda dereceye giren takımlara ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Programda ayrıca “Kurtuluş Yolunda Atatürk" ve "Yunus Arıncı Yerli ve Milli Teknoloji Ürünleri Koleksiyonu" sergilerinin açılışı gerçekleştirildi.

21 Kas 2023 - 17:14 Ordu/ Fatsa- Gündem

Muhabir  Uğur Kahyaoğlu