Başkan Güler: 2 Bin Araçlık Otopark Yapacağız

Ordu Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında müjde veren Başkan Güler, Millet Bahçesi’nde 2 bin araçlık otopark yapılacağını duyurdu.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı düzenledi. Bütçe görüşmeleri konuşuldu. Meclis toplantısında gündem yoğundu. Gündem de Ordu’nun en büyük sorunlarından olan otopark sorunu da konuşuldu.

Başkan Güler Müjde Verdi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler başkanlığında gerçekleşen toplantı da Güler otopark konusu hakkında müjdeyi verdi;

"Ankara ile görüşmelerimiz sonucunda Millet Bahçesi yapılan yeri 2 katına çıkardık. Projede revizyon yapıyoruz. 2 bin de araç için alan açtık. Projelerimiz değerlendirmede" diye konuştu.

“İlçelerde Yatırım Ağırlıklı Dönem”

İlçelerde yatırım ağırlıklı bir dönem geçirdiklerini belirten Başkan Güler, “İlçelerimizde büyük bir hizmet yarışı var. Yatırım ağırlıklı bir dönem geçiriyoruz. 5 yılda 19 ilçenin 19'unda da çalışma yürüterek eksikleri tamamlamaya çalıştık.

Yaptıkları Hizmetlerden Bahsetti

Başkan Güler, yaptıkları hizmetlerden bahsederek, “10 tane tesis açtık. Melet'i kendi imkanlarımızla rehabilite ettik ve sosyal hale getirdik. Sırrıpaşa Caddesi’ni yeniliklerle donattık. Halkımızın hizmetine sunduk. Yakında Turnasuyu parkını açacağız. Yine Melet ile Turnasuyu arasını 5.5 km’lik mesafeyi birleştiriyoruz. Bunların yanısıra 100 tonluk Toprak Mahsullerinin silolarını da büyüteceğiz. Perşembe’ye kompozit fabrikası yapacağız. Çamlıköşk’ü daha verimli hale getireceğiz” dedi.

Altınordu’ya Kruvaziyer Limanı Gelecek”

Altınordu ilçesinde rıhtımı uzatarak Kruvaziyer limanı yapacaklarının da müjdesini veren Başkan Güler, “Ordumuza Ünye gibi kruvaziyer gelecek! Rıhtımı 120 metre uzatacağız. İhalesi yapıldı ve değerlendirme aşamasında. Ordumuza kruvaziyer ile 16 bin yabancı turist geldi” dedi.

Başkan Güler, ayrıca U22 Avrupa Şampiyonu Ordulu Milli Sporcu Gamze Soğuksu’ya ödül verileceğini açıkladı.

21 Kas 2023 - 15:01 Ordu/ Ordu- Gündem

Muhabir  Soner Özdemir