Albayrak'tan Boşalan Daire Başkanlığına Mehmet Demirbaş Atandı

Aday adaylığını açıklayan Cihat Albayrak’tan boşalan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevine Mehmet Demirbaş atandı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Cihat Albayrak, AK Parti’den Perşembe Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Albayrak’ın yerine Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevine Mehmet Demirbaş atandı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde belediye başkan adaylıkları içi kamu kurum ve kuruluşlardan istifalar peş peşe geliyor. Son olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevinden istifa eden Cihat Albayrak, AK Parti’den Perşembe Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

Albayrak’ı yerine Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına ise Mehmet Demirbaş getirildi.

Mehmet Demirbaş Kimdir?

27 Şubat 1973 yılında Ordu doğumlu olan Mehmet Demirbaş, 1990/1998 Yılları arasında Uluslararası Türk ve Yabancı Bandrollü Firmalara ait Kuru yük, RORO ve yolcu gemilerde elektrik Zabiti olarak çalıştı. 1998 Yılında Ordu Belediye Başkanlığında Memur olarak göreve başladı. 1998/2014 yılları arasında Fen işleri müdürlüğünde Teknik personel, Konservatuar Şefi ve Müdürü, Tiyatro Müdürlüğünde görev yaptı. 2014 yılında yapılan yerel seçimler sonrasında Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kurulmasıyla devir tasfiye komisyonu kararı ile Büyükşehir Belediyesine atanmış ve Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü olarak görev başlamıştır. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

21 Kas 2023 - 14:34 Ordu/ Ordu- Gündem

Muhabir  Soner Özdemir