Fatih Evli Altınordu'ya Aday

Altınordu Belediyesi için AK Parti'den ilk aday adayı belli oldu.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Altınordu Belediyesi eski başkan yardımcılarından Fatih Evli, belediye başkanlığı için AK Parti aday adayı olduğunu açıkladı.

Altınordu'da siyasi gelişmeler hız kazanırken, Fatih Evli, Altınordu Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adayı olduğunu duyurdu. 2014-2018 yılları arasında Altınordu Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Evli, deneyimini belediye başkanlığı için kullanma kararı aldı.

Mimar olan Fatih Evli, Altınordu Belediyesi'nde teknik başkan yardımcısı olarak görev almış ve 2014 yerel seçimlerinden sonra belediye meclis üyeliği görevine başlamıştır. Evli'nin adaylık başvurusu, 22 Kasım Çarşamba günü saat 12.00'de AK Parti Altınordu İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek.

Fatih Evli Kimdir?

29 Mayıs 1985 tarihinde Ordu'nun Kabadüz ilçesinde doğan Fatih Evli, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Altınordu ilçesinde tamamlamıştır. 2009 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Evli, mesleki kariyerine mimar olarak başlamıştır. Aynı zamanda Ticaret Odası Meclis üyeliği görevini üstlenmiştir.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra Altınordu Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçilen Fatih Evli, daha sonra Altınordu Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Evli, evli ve 2 çocuk babasıdır.

21 Kas 2023 - 11:36 Ordu/ Ordu- Siyaset

Muhabir  Salih Can Ongun