99 Bin 455 Hayvan Aşılandı

Ordu İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından 2023 yılı “Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası" kapsamında il genelinde 99 bin 455 hayvan aşılandı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu İl- İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri görevli hayvan sağlığı ekipleri tarafından 2023 yılı “Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası" kapsamında il genelinde 99 bin 455 hayvan aşılandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, “Hayvan sağlığının doğrudan insan sağlığını etkilediği unutulmamalıdır. Hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların önüne geçilebilmesi için öncelikle hayvan sağlığı korunmalıdır. Hayvan sağlığını korumanın en önemli ayağı da aşılamadır" dedi.

İl-İlçe Müdürlükleri görevli hayvan sağlığı ekipleri tarafından aşılama çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğünü vurgulayan İl Müdürü Kemal Yılmaz, “Bakanlığımız tarafından hayvan hastalıklarıyla mücadele etmek amacıyla Ülkemiz genelinde belirlenen programlar dahilinde aşılama çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda şap aşılaması ilkbahar dönemi ve sonbahar dönemi olmak üzere yılda iki defa uygulanmaktadır. “Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası" 01 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlamış ve 17 Kasım 2023 tarihinde sona ermiştir. Hayvan sağlığı ekiplerimizce belirtilen tarihler aralığında mesai mefhumu gözetmeksizin 99 bin 455 büyükbaş hayvan aşılanmış ve kampanya başarı ile tamamlanmıştır. Aşılamanın yanında küpe takılarak kayıt altına alma çalışmaları da eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli hayvan sağlığı ekiplerimize başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

21 Kas 2023 - 11:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Muhabir  Uğur Kahyaoğlu