“Sahile En Yakın Mesire Alanı Olacak”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İstanbul’da düzenlenen Ordu Tanıtım Günleri etkinliği ardından Fatsa’ya döner dönmez Çerkezler Tepesi proje alanında incelemelerde bulundu.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

 16-19 Kasım tarihlerinde İstanbul Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen Ordu Günleri etkinliği sonrası Fatsa'ya dönüşte ayağının tozuyla Çerkezler Tepesi proje alanında incelemelerde bulundu.

Kibar, Belediye Başkan Yardımcıları Ruhi Özbay, Soner Kocatepe, tekne ekip ve müteahhit firma yetkilileri ile incelemelerde bulunduktan sonra bir açıklamada bulundu:

Kibar, "İstanbul dönüşü şehrimizin yeni yaşam alanlarından biri olacak olan Çerkezler Tepesi Mesire Alanımızda incelemelerde bulunduk. Şu anda ilk etabımızın tamamlanması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

“Halkımıza Büyük Değer Katacak”

Çerkezler Tepesi Projesinin yaklaşık 99 dönüm arazi üzerine kurulu, 35 milyon TL'lik bütçeyle hayata geçirecekleri bir proje olduğunu ifade eden Kibar, "Çerkezler Tepesi A Tipi Mesire Alanı Projemizin ilk etabında, yeşil alanlar, piknik alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, açık ve kapalı oturma alanları, çocuk oyun alanları, günübirlik spor alanları, kır kahvesi ve yöresel ürün satış büfeleri yer alacak.

Tamamlandığında Karadeniz'in sahile en yakın A Tipi Mesire Alanı olacak olan Çerkezler Tepesi projemiz, şehrimize ve halkımıza büyük bir değer katacak. Doğal güzelliklerimizi koruma ve Fatsa'mızı daha yaşanabilir bir şehir haline getirme vizyonumuz doğrultusunda önemli bir adım olarak gördüğümüz projemiz şehrimize şimdiden hayırlı olsun." diye konuştu.

21 Kas 2023 - 09:20 Ordu/ Fatsa- Gündem

Muhabir  Nergis Kobak