Çarşı Esnafı Kokudan ve Sineklerden Şikayetçi

Ordu’nun merkezinde özellikle yağmur yağdıktan sonra oluşan gider kokusu, tüm vatandaşları ve esnafları rahatsız ediyor. Caddede sivrisinekten de geçilmediğini belirten vatandaşlar, bir an önce çözüm üretilmesini istiyor.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Ordu’da uzun özellikle yağmur yağdıktan sonra giderlerden kötü kokular geliyor. Kötü kokularla beraber, vatandaşlar tarafından Fidangör olarak bilenen Sırrı Paşa Caddesi’nin esnafları sivrisineklerin fazlalığından da oldukça rahatsız.

“Rögar Kapaklarını Gezetelerle Kapatmaya Çalışıyoruz”

Cadde esnaflarından kafe işletmecisi Berna Özgür, esnaf olarak durumdan şikayetçi olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Biz esnaf olarak bu işten çok şikayetçiyiz. Müşterilerimiz de aynı şekilde şikayetçi ve kokuyla ilgili de herhangi bir şey de yapıldığını görmüyorum. Sürekli ıslak gazetelerle rögar kapaklarını kapatmaya çalışıyoruz ama o da bir çözüm değil. Biz buna bir kalıcı çözüm istiyoruz. Bir de küçük sinekler sardı her tarafı.  Koku da çok ağır bir şekilde geliyor ve burası sonuçta gıda işi yapan çay satan bir yer. Bizim gelirimizi de etkiliyor ister istemez.”

“Kokudan Çay İçilmiyor”

İşletmenin müşterilerinden Cihan Uysal ise insanların kötü koku içerisinde çay içemediklerini belirterek, “Bu büyük bir sıkıntı. Bununla ilgili nasıl bir çözüm üretilecekse bir an önce yapılması lazım. Alp yapı çalışmaları yapıldıktan sonra daha çok yoğunlaşmaya başladı bu koku. O yüzden de ne yapılacaksa yapılsın. Sonuçta burası bir ekmek teknesi. İnsanlar para kazanıyor buradan. Herkes biraz empati yaparak bakması lazım. Kendileri gelip o kokunun içerisinde çay içebilirler mi burada? Ya da herhangi bir şey tüketebilirler mi?” dedi.

“Utanıyoruz”

Kafe sahibinin kızı Ada Akdeniz ise, “Ordu mükemmel bir şey ama şehir ama şehrin göbeğinde böyle şeylerin olması can sıkıcı gerçekten. Şurada turist geçiyor, yabancı biri geçiyor utanıyoruz. Kokudan burunlarını tıkayarak geçiyorlar. Dışarıdan gelen için kötü bir izlenim yaratıyor.  O yüzden bir an önce ne yapılacaksa yapılsın. Hem sivrisineklerden hem kötü kokudan biz esnaflar olarak şikayetçiyiz. Buna bir çözüm üretilmesi lazım.” İfadelerini kullandı.

Özel Haber/Nergis Kobak

20 Kas 2023 - 22:00 Ordu- Gündem

Muhabir  Nergis Kobak