20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde Ordu'da Farkındalık Eksikliği!

Tüm Dünyada 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlanıyor. Ancak Ordu’da ise bu günle alakalı hiçbir STK’dan farkındalık etkinliği yapılmadı. Yine çocukların bugünde çalıştırılması ise güne damga vurdu.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, çocukların haklarına vurgu yaparak toplumun dikkatini çekmeyi amaçlıyor. Farkındalık sağlanması amaçlanan bu günde çocukların seslerinin duyurulmaması ve dikkat çekilmemesi çocuklara ne kadar az önem verildiğinin bir göstergesi oldu. 

Büyük Ayıbımız Oldu

Bugünde Dünyada savaşlarda çocuklar ölürken yerelde ise Ordu’da hiçbir STK’nın herhangi bir farkındalık eylemi ya da hareketi yapmaması manidar oldu. Hiç kimsenin tepki göstermemesi ve de herhangi bir farkındalık olmaması Ordulular olarak büyük bir ayıbımız oldu.

Çocukların Çalıştırılması Güne Damga Vurdu

Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında herhangi bir etkinlik gerçekleşmezken diğer taraftan da Ordu’da kimi yerlerde çocukların bu günde çalıştırılması güne de damgasını vurdu. Çocukların zaten çalıştırılmaması gerekirken özellikle bu gün çocuk işçilerin çalıştırılması toplum olarak çocukların haklarının yeterince bilinmediği anlamına geliyor.

Henüz geç olmadan çocukların da haklarının olduğu bilincinde olarak onlara da değer verilmesini ve STK’lar başta olmak üzere bütün resmi ve özel kurumları çocukların haklarına dikkat çekmeye davet ediyoruz.

Özel Haber: Soner Özdemir

20 Kas 2023 - 17:15 Ordu/ Ordu- Gündem

Muhabir  Soner Özdemir