Bakanlık’tan Açıklama Geldi! Ailelere 260 TL Fatura Desteği Yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, maddi destek kapsamında vatandaşlara yönelik yeni bir yardım programı başlatıyor. Bakanlık tarafından yapılacak olan bu yardımın odağında elektrik faturaları yer alıyor. Bu destekten faydalanmak isteyen kişiler, PTT aracılığıyla başvuru yapabilecek.

Buse Şenyürek
Buse Şenyürek Tüm Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan yeni yardım programı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara elektrik faturalarında destek sağlayacak. PTT üzerinden başvuruda bulunan ve belirlenen kriterlere uyan vatandaşların elektrik faturaları için 260 TL'lik bir yardım ödemesi yapılacak. Bu destek, maddi sıkıntı içinde bulunan ailelerin bütçesine katkı sunabilmeyi amaçlıyor. Yapılacak olan bu elektrik faturası yardımı ile maddi konularda zorluk çeken vatandaşlar, bir miktar da olsa hafifleyebilecek.

Bu yardım programından yararlanmak isteyen vatandaşların PTT üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor. Başvurusu uygun görülüp kabul edilenler ise elektrik faturası desteğinden kolay bir şekilde faydalanabiliyor.

Elektrik Destek Programının Detayları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yönelik yeni bir destek programı başlatarak elektrik faturaları için ödeme yapılacağını duyurdu. Bu yardım, PTT aracılığıyla sunulacak. Fatura üzerinde adı ve soyadı belirtilen bireylerin başvuru yapabileceği bu destek programı çerçevesinde 260 TL'ye kadar yardım ödemesi yapılacak.

260 TL elektrik faturası desteğinden faydalanabilmek için bakanlık tarafından belirlenmiş olan şartları taşımak gerekiyor. Buna göre programdan faydalanabilecek olan kesimin ihtiyaç sahibi olması şartı aranmakta.

Başvurular için kurumlara gitme zorunluluğu olmayan bireyler, kimlik kartları ve elektrik faturalarıyla birlikte PTT şubesine başvuruda bulunabilecekler. Bu da fatura desteğinden yararlanmak isteyenler için oldukça büyük bir kolaylık sağlayacak.

Elektrik Destek Programı kapsamında yapılan destek ödemelerinin miktarı ise hanede yaşamakta olan kişi sayısına göre değişiklik gösterebiliyor. Buna göre, 1 ya da 2 kişi yaşadığı hanelere aylık olarak yaklaşık 130 TL, 3 kişi olan hanelere aylık yaklaşık 173 TL, 4 kişi bulunan hanelere aylık yaklaşık 216 TL, 5 ve daha fazla kişinin yaşadığı hanelere ise aylık yaklaşık 260 TL’lik ödeme yapılacak. Ayrıca bu ödeme miktarları ve yapılacak olan yardım kullanılan elektrik miktarına da bağlı olacak. Destek ödemeleri kapsamında, belirli kilowatt/saat sınırlandırması da bulunuyor.

Destekten faydalanmak isteyenler, gerekli belgelerle PTT şubesine giderek başvurularını yapabilecekler. Tüm şartları sağlayanlar, yardım programından düzenli olarak yararlanma imkanına sahip olacaklar.

21 Kas 2023 - 01:00 - Ekonomi