“Gücü Tesirli Bir Türkiye'nin Yüzyılı”

Ordulu TBMM Başkanı Numan Kurulmuş, Milli Türk Talebe Birliği 62. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, “Başkenti Kudüs olan bağımsız, tam manasıyla özgür bir Filistin Devleti mutlaka kurulacaktır." dedi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Genel Merkezi'nde düzenlenen MTTB 62. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, birliğin Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu ifade etti.

Numan Kurtulmuş, 106. yılını artık geride bırakmakta olan MTTB'nin, Türkiye'nin en köklü öğrenci hareketlerinin başında geldiğini belirterek, "Tam tabiriyle kökü mazide olan atiyi temsil eden bir öğrenci kuruluşumuzdur. Genç kardeşlerimize de bundan sonraki dönemde başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, millettin, önüne hep yeni hedefler koyarak bu hedefleri gerçekleştirmek için can pahasına mücadele ettiğini dile getirdi.

"Böyle Bir Sistem, Artık Çalışmaz"

Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde, gelecek dönem için yeni hedeflerin koyulduğunu anımsatan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Bunlardan birincisi, inşallah Cumhuriyetimizin ikinci asrını, sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye'nin yüzyılı yapmak için her alanda canla başla çalışacağız ve inşallah onları da gerçekleştireceğiz. İkincisi, hakkaniyetli, adaletli yeni bir dünya sisteminin kurulması ihtiyacıdır, zaruretidir. ‘Dünya beşten büyüktür’ demek, sadece bir motto olarak bu dünyaya bunu teklif etmek değil. İşte görüyorsunuz, İsrail'in bu azgın, bu saldırgan, artık katliamı çoktan açmış bu soykırımına karşı dünyanın nasıl sessiz kaldığını görüyorsunuz. Böyle bir sistem, artık çalışmaz. Böyle bir sistem, dünyayı taşımaz. İnşallah yeni bir dünya sistemini kurmak için canla başla gayret edeceğiz. Onun da inşallah hep beraber gerçekleştiğini göreceğiz.

"Özgür Filistin Devleti'ne İhtiyaç Olduğu Görülüyor"

Kurtulmuş, üçüncü önemli hedefi de şöyle ifade etti: "Sayın Cumhurbaşkanımızın Ayasofya'nın açıldığı gün de ifade ettiği gibi, 'Bir başka büyük fethin işaretidir…' İnşallah biz görürüz… Biz görmesek bile bizden sonraki neslin mutlaka göreceğine adım kadar eminim; Mescid-i Aksa ve Kudüs mutlaka özgürleşecek, başkenti Kudüs olan bağımsız, tam manasıyla özgür bir Filistin Devleti mutlaka kurulacaktır.

Tam manasıyla özgür Filistin Devleti'ne bugün, bütün dünyada ihtiyaç olduğu görülüyor da bunu da on yıllar öncesinden seslendiren yine Milli Türk Talebi Birliği çatısı altındaki idealist gençler olmuştur. İnşallah bu üç temel hedefi Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde gerçekleştirmek için dün olduğundan daha sık, dün olduğundan daha gayretli çalışacağız ve sonraki nesillere bu hedeflerin gerçekleştirilmesini bir miras olarak bırakmak, ömrümüz vefa ederse, bunların gerçekleştiğini görmenin de bize nasip olması için gayret etmek boynumuzun borcudur."

19 Kas 2023 - 09:24 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak