Destek Ödemeleri Hesaplara Yatıyor! Milyonlarca TL Şimdi Hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, beklenen destek ödemeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve bu ödemelerin hesaplara yatmaya başladığını duyurdu. Bakan Göktaş'ın yaptığı açıklamaya göre, destek alacak vatandaşların hesaplarını kontrol etmesi gerekebilir.

Buse Şenyürek
Buse Şenyürek Tüm Haberleri

Bakan Göktaş, destek ödemelerinin başlamış olmasıyla ilgili detaylı bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda, ödemelerin hesaplara aktarıldığı ve vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu desteklerin ekonomik anlamda rahatlama sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini ve vatandaşların bu kaynaklardan en etkili şekilde faydalanmalarının hedeflendiğini belirtti.

Bakan Göktaş, yapmış olduğu açıklamalarda destek ödemelerinin detaylarına da değinerek, vatandaşların bu konudaki gelişmeleri yakından takip etmeleri gerektiğini ifade etti. Hesaplarına para yatacak olan vatandaşların, hesaplarını kontrol etmeleri ve ödemelerin yatıp yatmadığını takip etmeleri büyük önem taşıyor. Bu destekler, maddi açıdan sıkıntı çekmekte olan vatandaşlar için büyük bir öneme sahip.

Bakan Göktaş: Toplamda 582 Milyon TL Ödeme Yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, Kasım ayında gerçekleştirilen SED ödemelerinin toplamda 582 milyon TL'yi bulduğunu duyurarak, bu ödemelerin çocukların eğitim giderlerini karşılamak amacıyla yapıldığını ifade etti.

Aile bütünlüğünün korunması ve çocukların sağlıklı bir ortamda büyütülmesinin önemine vurgu yapan Bakan Göktaş, çocuklarla ilgili olan bu politikaların önemli olduğunu ve  desteklemem çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Bakan, SED programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sosyal ve ekonomik destek sağladıklarını ve çocukların temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılamayı hedeflediklerini söyledi.

Bakan Göktaş, aile bütünlüğünü korumak ve çocukların sağlıklı bir geleceğe hazırlanmasına katkıda bulunmak amacı ile bu tür destek programlarının uygulandığını belirterek, SED ödemeleri ile aileleri yalnız bırakmadıklarını da ifade etti. SED ile çocukların temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılamayı amaçladıklarını söyleyen Bakan Göktaş, bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklar için ailelerin hesaplarına Kasım 2023 ödemelerinin yatırıldığını da belirtti. Bakanın ifadelerine göre bu ödemeler için hesaplara toplamda 582 milyon TL yatırıldı.

18 Kas 2023 - 09:30 - Ekonomi