PTT’den emekliye yönelik sevindirici hamle geldi! Tamı tamına 50.000 TL krediniz 5 dakikada hazır

PTT emeklilere yönelik 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu. PTT, Aktif Bankla gerçekleştirdiği işbirliğiyle emeklilerin kredi ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Buse Şenyürek
Buse Şenyürek Tüm Haberleri

Kampanya kapsamında, tüm emeklilerin kefilsiz, şartsız olarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabileceği belirtiliyor. Kredi faiz oranları ve vade seçenekleri de özel olarak belirlenmiştir. Kasım ayında emeklilerin ihtiyaç kredisi kullanabilecekleri fırsat sunulmuş olacak. PTT’nin emeklilere yönelik  yeni hizmeti, ekonomik ihtiyaçları olan emekliler için önemli bir destek sağlayacak.

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi


PTT işbirliği yaptığı Aktif Bank ile birlikte emeklilere yönelik önemli hizmet sunmaya hazırlanıyor. Bugün duyurulan haberlere göre, PTT, emeklilere ihtiyaç kredisi verme kampanyası başlatma kararı aldı. Bu kampanya kapsamında, emeklilere 50.000 TL’ye kadar kefilsiz, şartsız kredi imkanı sunulacak.


Emeklilerin ekonomik ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan  kampanya, Kasım ayında emeklilere özel  fırsat sunacak. PTT’nin yaptığı açıklamaya göre, tüm emekliler kampanyadan yararlanabilecek ve ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilecek. Kredi faiz oranları ve vade seçenekleri ise özel olarak belirlenmiş durumda. Emekliler, kendi ödeme kabiliyetlerine uygun seçenekler arasından tercih yapabilecekler. Hem faiz oranlarının cazip olması hem de vade seçeneklerinin esneklik sağlaması, emeklilere daha rahat şekilde kredi kullanabilme imkanı tanıyacak.

PTT emekli kredisi  başvuruları nasıl gerçekleşecek? İşte detaylar

PTT, emeklilere yönelik yeni kredi seçeneği sunarak, Aktif Bank işbirliğiyle 50.000 TL’lik kredi imkanı sağlıyor. Kasım ayında duyurulan  uygulama, emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmayı hedefliyor.


Emeklilere sunulan kredi, kefil veya şart aranmaksızın verilecek. Bu sayede başvuru sürecini bir hayli kolay. Kredi notu uygun olan  emekli, PTT şubeleri, Aktif Bank aracılığıyla başvurusunu gerçekleştirebilir. Emeklilerin borçlarını kapatabilmeleri, diğer acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için alternatif seçenek sizleri bekliyor.


Krediye başvurulan tutar 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Geri ödeme süresi ise toplamda 36 ay olarak planlandı. Faiz oranı % 4.89 seviyesindedir. Bu ödeme planı dahilinde, aylık taksit tutarı 3.566 TL olacaktır. PTT ve Aktif Bank işbirliğiyle sunulan emekli kredisi, düşük faiz oranı ve esnek ödeme koşullarıyla dikkat çekiyor.

17 Kas 2023 - 09:30 - Eğitim