Cennet Hurmaları Tezgâhlarda Yerini Aldı

Cennet hurmaları, Trabzon hurması olarak da bilinen ve özellikle Ordu'da yetiştirilen kış aylarının vazgeçilmez meyvesi tezgâhlardaki yerini aldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi cennet hurması, tezgâhlardaki yerini aldı. Trabzon hurması olarak da bilinen ve Ordu'da da yetiştirilen bu lezzetli meyve, sofraları renklendirmeye hazır.

Cennet hurmaları, Çin ve Japonya'nın ana vatanı olmasının yanı sıra Türkiye'de de özellikle Ordu'da başarıyla yetiştiriliyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte tezgâhlardaki yerini alan cennet hurmaları, hem sağlıklı beslenmeye olanak tanıyan vitamin deposu hem de lifli yapısıyla şifa kaynağı olarak öne çıkıyor.

30 Liradan Tezgahlarda!

Cennet hurmaları, domatese benzeyen özel görüntüsü ve yoğun lezzetiyle tüketicilerin ilgisini çekiyor. Ordu'da özellikle sevilerek tüketilen bu meyve, tezgâhlarda 30 liradan alıcılarını bekliyor. Cennet hurmaları, sofraları renklendirmenin yanı sıra sağlık için de önemli bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

Şifalı ve Lezzetli: Cennet Hurması

Cennet hurmaları, içerdikleri vitaminlerle bağışıklık sistemini destekleyerek kış aylarında hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Aynı zamanda lifli yapısıyla sindirim sistemine olumlu etkilerde bulunan bu meyve, enerji deposu olmasıyla da dikkat çekiyor.

Bu kış sofralarınızı renklendirmek ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığına adım atmak için siz de cennet hurmalarını tercih edebilirsiniz. Hem lezzetiyle hem de sağlık dostu özellikleriyle sofralarınıza farklı bir tat katmaya hazır olan cennet hurmalarını kaçırmayın!

Özel Haber: Uğur Kahyaoğlu

16 Kas 2023 - 13:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu