“İsrail İle Ticareti Askıya Alın!”

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, İsrail'in Filistin politikalarına tepki olarak Türkiye'deki Coca-Cola ürünlerine yapılan boykotu desteklerken, hükümeti samimiyetsizlikle suçladı. Torun, İsrail ile ticareti durdurma çağrısı yaparak, Coca-Cola'ya sağlanan muafiyetleri eleştirdi. Bu muafiyetler arasında gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, SGK işveren primi indirimi, %60 vergi indirimi ve %25 yatırıma katkı oranı bulunuyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, TBMM ve çok sayıda kamu kurumunda Coca-Cola ürünleri boykot edilirken Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğler ile Coca-Cola’ya sağlanan desteklere sert çıktı.

İsrail’in Filistin’e uyguladığı insanlık dışı politikalar tepki almaya devam ederken, ülke genelinde İsrail ürünlerine boykotlar devam ediyor.

“Somut Adım Atın”

Torun, Türkiye’de insanların boykotuna karşı iktidarın tam tersi bir durumla hareket ettiğini belirterek, şunları söyledi; “Hükümet çevreleri yaptıkları hamasi açıklamalar ile halkımızın duygularını istismar ediyor, uygulamada İsrail’in sırtını sıvazlıyor. Samimi Olun! TBMM ve çok sayıda kamu kurumunda Coca-Cola ürünleri boykot edilirken Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğler ile Coca-Cola’ya sağlanan destekler dudak uçuklattı. Samimiyseniz İsrail ile ticareti askıya alın! İsrail menşeili firmalardan bütün destekleri çekin! Filistin hakkında atıp tutmayı bırakın, somut adım atın. Halkımızın katliama karşı haklı tepkisini suiistimal etmekten vazgeçin!”

Torun, Coca-Cola’ya sağlanan muafiyetleri ise şöyle sıraladı: Gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, SGK işveren primi indirimi, %60 vergi indirimi ve %25 yatırıma katkı oranı.

13 Kas 2023 - 16:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu