Adıgüzel’den Tepki: Gidin Saray’ın Kapısına Dayanın!

Kocaeli’de bir grup kişinin zincir kafe işletmesinin müşterilerine yaptıkları eyleme tepki gösteren CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Gidin İsrail ile iş yapan şirketlerin, teşvik veren Saray'ın kapısına dayanın!” dedi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Kocaeli’nde yaşanan bir grubun zincir kafe işletmesinin müşterilerinin kahvelerini yerlere atması üzerine tepkisini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, asıl tepkiyi İsrailli firmalarla anlaşma yapan kurumlara gösterilmesini istedi.

İsrail’e Tepki Koyacaksanız İktidara Yakın Firmalar Var”

Milletvekili Adıgüzel, yaptığı açıklamada, “Dün Kocaeli'de bir grup, zincir kafe işletmesinin müşterilerine gidip adeta baskın yaparak kahvelerini alıp yerlere atmış. İsrail’e tepki koyacaksanız iktidara yakın firmalar var. Günde on binlerce ton gıdayı İsrail'e gönderiyorlar. Yerini, ismini, adresini verebilirim. Yine iktidara yakın firmalar var elektrik sağlıyorlar. Devlet Su İşleri Manavgat suyunu Hayfa'ya basıyor. Saray İsrailli bir içecek firmasına geçen yıl 590 milyon lira teşvik verdi. Bu şekilde kahve içen vatandaşa baskın yapacağınıza gidin onlara baskın yapın. Günde 10 binlerce ton gıda gönderen yandaş firmaya baskı yapın. Gidin Devlet Su İşleri’nin bağlı bulunduğu bakanlığın kapısında baskın yapın” dedi.

“Saray’ın Kapısına Gidin”

Hükümeti de eleştiren Milletvekili Adıgüzel, Saray’ın da İsrailli firmalarla anlaşmaları olduğunu hatırlatarak, “Hatta en güzeli bütün bunlara izin veren ve İsrailli firmaya 590 milyon lira teşvik veren, siyonizmden ödül alan Saray'ın kapısına gidin. Bizler 68 kuşağı El Fetih kadrolarında İsrail'e karşı savaşan gençlerin fikirdaşlarıyız, yoldaşlarıyız. Sizler gibi bu zihniyete destek veren oydaş, yandaş değiliz. Bu şekilde ucuz kahramanlık yapmaya gerek yok. Oradaki sıradan vatandaşlarla uğraşacağınıza gidin büyük parsayı götüren, İsrail'e elektrik, su ve gıda sağlayanların ve onlara teşvik veren Erdoğan'ın yani Saray’ın kapısında bunları yapın” dedi.

13 Kas 2023 - 15:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir