Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Ordu, sinema dünyasının merakla beklediği etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı
Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 Bu yıl 15-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Güzel Ordu Kısa Film Festivali, sanatseverleri bir araya getirecek zengin içeriğiyle dikkat çekiyor.

Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı
Güzel Ordu Kültür Sanat Vakfı yönetim kurulu üyeleri, Ordu'da gerçekleştirilecek festivalin detaylarını basın mensuplarıyla paylaşmak üzere kahvaltı programında bir araya geldi. Vakfın yönetim kurulu başkanı Tevfik Serdar Köksal, bu yıl festivalin ulusal yarışmalı bölümünün yanı sıra sinema sektöründeki deneyimli isimlerin de katılacağı atölyeler, konserler ve panellerle renkleneceğini belirtti.
Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı
Köksal, "Her yıl büyüyerek devam eden festivalimiz, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla özel bir anlam taşıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ithaf ettiğimiz festivalimizde, onun sanat ve kültürle ilgili düşüncelerini aktaracak bir program hazırladık" dedi.
Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı
Festivalin ilk günü, Ordu Üniversitesi Morfoloji Salonu'nda gerçekleşecek olan açılış programıyla başlayacak. Cuma akşamı ise Ordu Üniversitesi'nde toplanacak olan katılımcılar, bir dizi etkinlikle bir araya gelecekler. Festivalin 17 Kasım Cuma akşamı gerçekleşecek olan açılış konuşmalarında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sanat ve kültürle ilgili düşüncelerinden bahsedilecek.
Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı
Ankaradan gelecek olan piyano sanatçısı Burçak Karaca ve ekibi, festival kapsamında unutulmaz bir piyano konseri verecekler. Festivalin ikinci günü, Atatürk Kültür Merkezi'nde şehirde finale kalan filmlerin gösterimleri ve çeşitli atölyelerle geçecek. Üçüncü gün ise ödül töreni ve Uğur Umut Adan konseri ile sona erecek.Kısa Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı
Festivalde bu yıl 395 film yarışmaya katıldı ve jüri tarafından seçilen 41 film finale kaldı. 12 film ise finalde yarışacak. Ana jüri üyeleri arasında yer alan İlhan Rıza Sönmez, Sunay Yıldızoğlu, Görkem Yeltan ve Serdar Yalçın, cumartesi günü filmleri izledikten sonra birinci, ikinci ve üçüncüyü seçecekler. Genç jüri ise seyirciye değerlendireceği filmler içerisinden bir filme "Olian Film" tarafından verilecek destekle ödül kazandıracak.
Festivalin yönetim kurulu başkanı Köksal, etkinlik ve organizasyonlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ülkü Gürsoy ve diğer ekip üyeleri, festivalin her yıl daha da büyüyerek devam ettiğini ve sanatın Ordu'da daha fazla yer bulmasını hedeflediklerini belirtti. Güzel Ordu Kısa Film Festivali, her yaştan ve kesimden sanatseverleri bir araya getirerek sinemanın büyülü dünyasını Ordu'da yaşatacak.

12 Kas 2023 - 12:40 Ordu/ Ordu- Kültür & Sanat

Mahreç  Salih Can Ongun