Ordu, Fatih Altaylı'nın Gündeminde

Ünlü gazeteci Fatih Altaylı, bugün YouTube kanalında yayınladığı videoda Ordu Büyükşehir Belediyesinin İsrail’le yaptığı anlaşmayı eleştirdi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Ünlü gazeteci Fatih Altaylı, bugün YouTube kanalında yayınladığı videoda Ordu Büyükşehir Belediyesinin İsrail’le yaptığı anlaşmayı konu edindi.

Geçtiğimiz günlerde Ordu Büyükşehir Belediyesinin, İsrail menşeili bir şirketle imzaladığı deniz dalgasından elektrik elde edilmesi projesi gündeme gelmişti.

Belediye, İsrail-Filistin savaşı nedeniyle kamuoyunda oluşan tepkiler üzerine iptal etti.

Konu bugün, Fatih Altaylı’nın da gündeminde idi.

Altaylı Ordu Yorum Gazetesi’nin haberinde istinaden yaptığı yorumda, Ordu Belediyesinin tesislerinde İsrail ürünlerinin boykot edildiğini ama İsrail’le Belediye tarafından yapılan bir anlaşma yapıldığı aktararak, “Bu çocukça işlerden vaz geçin. O ayrı, o ayrı şey. Zaten sen tamamen yerli üretim olan, sadece yüzde 4’lük bir hisseye sahip ortaklarından bir tanesinin Yahudi asıllı olduğu bir firmayı protesto ediyorsun. Sen kolayı sokağa döktüğünde İsrail’e bir şey olmuyor. Esas İsraili’i incitecek olan büyük işlerdir. Bu işler de devam ediyor. Ordu Belediyesiyle anlaşmalar devam ediyor, ihaleler devam ediyor. Ticaret devam ediyor." dedi.

10 Kas 2023 - 12:17 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak