Torun’dan OBB’ye İsrail Çağrısı

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'e İsrail ile yapılan 150 milyon liralık anlaşmayı iptal etme çağrısında bulundu. Torun, belediyenin İsrail destekli ürünlerin satışını yasakladığı topluluk marketlerindeki karara atıfta bulunarak, bu anlaşmanın çelişkili olduğunu belirtti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in İsrail ile gerçekleştirilen anlaşmayı iptal etme çağrısında bulundu.

Torun, Büyükşehir Belediyesi'nin İsrail ile imzaladığı 150 milyon dolarlık sözleşmeyi sorgulayarak, sosyal marketlerinde İsrail destekli ürünlerin satışını yasaklama kararı ile bu anlaşmanın çeliştiğini dile getirdi.

Sami Torun, sosyal medya platformları üzerinden yaptığı açıklamada, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'e hitaben, "İsrail firması ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleştirilen 150 milyon dolarlık sözleşmeyi de iptal etmek, samimiyetinizi göstermek anlamına gelir" ifadelerini kullandı.

Torun, ayrıca şu eleştirilerde bulundu: "Sosyal marketlerde İsrail ürünlerine boykot uyguluyorsunuz, ancak İsrail ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan 150 milyon dolarlık anlaşmayı neden iptal etmiyorsunuz? Ordulu hemşerilerimizin duygularını kullanarak reklam yapmak yerine samimi olun. Bu sözleşmeyi iptal edin!"

04 Kas 2023 - 13:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu