Yaşlılarımız Dolmuşa Son Kez Ücretsiz Binebilecekler...

Bugün 65 yaş üstü vatandaşlar son kez ücretsiz dolmuşa binebilecek. Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, vatandaşların haklarının korunması için Bakanlığa ve Belediye başkanlarına çağrı yaptı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya halk otobüslerinin 1 Kasım'dan başlayarak başta 65 yaş üstü olmak üzere 18 ücretsiz dolmuş hakkı olan kesimin ücretsiz alınmayacağını açıklamasından bugüne kadar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi'nin sessiz kalışlarına tepki gösterdi.

"Yasal Değildir"

Kaya yaptığı açıklamada, " Ücretsiz dolmuş hakkı yasal düzenlemelerle güvence altına alındığı halde 1 Kasım'da halk otobüslerinde başlatılmak istenen ücretsiz yolcu almama uygulaması yasal değildir. Ancak bu sorunda asıl taraf olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından ve belediyelerden ses çıkmıyor. Şoförler ve yolcular arasında yaşanacak olumsuzlukların sorumlusu da yetkiler olacaktır. Yetkililer halk otobüslerine karşı sorumluluklarını da yerine getirmelidir. Arada hak sahipleri mağdur oluyor. Sorun hemen çözülmeli." dedi.

31 Eki 2023 - 11:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak