Kurtulmuş Açılış Töreni Programı’nda Konuştu

Ordulu TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Programı’nda konuşma gerçekleştirdi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Ordulu TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Programı’nda konuştu.

Türkiye’nin önemli bir dönemden geçtiği belirterek sözlerine başlayan Kurtulmuş, “Yaptığımız coşkulu kutlamalarla Cumhuriyetimizin ikinci asrına girmiş bulunuyoruz. Esasında büyük mücadelelerle, büyük yoksulluklarla, büyük yoksunlukla geçen ama aynı zamanda önemli başarılarla nihayetlenen Türkiye Cumhuriyeti’mizin birinci asrını dün itibarıyla geride bıraktık. Bugünden sonraki dönemin kapıları, çok daha güçlü ve büyük bir Türkiye’yi kurabilmek için önümüzde açılmıştır.” diye konuştu.

Kurtulmuş, bir asırlık Türkiye Cumhuriyeti serüveninde emeği geçen, Türkiye’nin bu noktaya gelmesinde katkıları olan, yokluklar ve zorluklar üzerinden, sadece 20 yıllık bir süre içerisinde paramparça hale getirilmiş, değil topu tüfeği kazması küreği dahi kalmamış bir cihan devletinin küllerinden Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, büyüten, bugünlere getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün ecdada şükranlarını sundu.

İstanbul Üniversitesi’nin bilimin beşiği ve kaynağı bir üniversite olduğunu söyleyen Kurtulmuş, üniversitenin tarihi olarak da nice büyük meselelere ev sahipliği yaptığını ve nice büyük tarihi olayları yaşadığını ifade etti.

Öte yandan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da İstanbul Üniversitesi’nin öğrencisi ve öğretim görevlisi olarak çatısı altında bulunmaktan gurur duyduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Öğrencisi ve öğretim üyesi olarak çatısı altında bulunmaktan her zaman gurur duyduğum, Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından İstanbul Üniversitesinin Akademik Yılı Açılışı’nda kıymetli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle bir araya geldik. Yeni akademik yıl üniversitemize hayırlı olsun.”

31 Eki 2023 - 09:01 - Gündem

Muhabir  Nergis Kobak