Dostlarımız Uyutulmasın Diye!

HayKonfed (Hayvanların Yaşama Hakkı) Federasyonu tarafından Türkiye genelinde hasta hayvanların uyutulmasıyla ilgili yasa tasarısına karşı çıkmak için düzenlen imza kampanyasına Ordu’da da büyük ilgi gösterildi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Ordu’nun Altınordu ilçesi Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı’nda HayKonfed Karadeniz Bölge Temsilcisi Kemal Zafer Özdemir ve ekip arkadaşları, hayvanların uyutulmamasına ilişkin imza kampanyası düzenledi.

İmza kampanyasına siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“Hasta Hayvanların Uyutulmasını İstemiyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özdemir, “Haykonfed olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hasta hayvanların uyutulmasıyla ilgili çıkarmak istediği yasa tasarısına karşıyız. Hasta hayvanların uyutulmasını istemiyoruz. Bu yüzden Türkiye’nin 81 ilinde Haykonfed olarak imza kampanyası başlattık. Standımızda bu imzaları topluyoruz. Milyonlara ulaştığı zaman birer temsilciyle meclise gidip, bakanlığımıza temsil edeceğiz. 28-29 Ekim 2023 tarihlerinde imza kampanyası düzenledik. Yoğun ve ciddi bir ilgi var. Ordu’da da binlerce kişi imza atarak hasta sokak hayvanlarının uyutulmasına karşı çıktı.” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

30 Eki 2023 - 10:37 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak