“On Binlerce Şehide Saygısızlıktır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Valiliğinin düzenlediği resmi törenlere dahi katılmayan AK Parti Ordu Milletvekillerini eleştirerek, “Kimse bana aynı güne konulan AKP'nin Filistin Mitingini de bahane etmesin” dedi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarına AK Partili vekillerin katılmamasına ve büyükşehir belediyesi tarafından etkinlik yapılmamasına tepki gösterdi.

“Ordu’da Olmamaları Bahane Değil”

“Cumhuriyetin 100. yılında Ordu'da valiliğin resmi törenleri dahil kendi milletvekili olduğu ilinde katılmayan AK Parti vekillerini ve Büyükşehir Belediyesinin pasif tutumunu hemşerilerime havale ediyorum.” diyen Adıgüzel, şu ifadeleri kullandı: “ 100. Yıla dair OBB'nin bir tane etkinliği, 100. yıla yakışır bayrak, resim, afişlemesi var mı?

Bu AK Partili vekillerin Ordulu olmaması veya Ordu'da olmaması da bahane değil.

Kimse bana aynı güne konulan AKP'nin Filistin Mitingini de bahane etmesin.

Aynı güne koymayın o zaman. Veya aynı güne bilerek getiriyorsanız dahi kendi milli davanızı, tüm dünyanın mazlum halklarına emsal olmuş bir kahramanlık destanını hiçbir şeyin gerisine atamazsınız. Bu tutum ve lakayıtlık kurtuluş ve kuruluş mücadelesinde canını bu ülkeye feda eden on binlerce şehide ve bedel ödeyen gazilere, tüm Anadolu coğrafyasına ve Ordu halkına da saygısızlıktır.”

29 Eki 2023 - 12:22 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak