Sami Torun: “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun”

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını mesajıyla kutladı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle Cumhuriyet'in özgürlüğün, bağımsızlığın ve çağdaşlığın simgesi olduğunu vurgulayarak, birlik ve beraberlik içinde daha aydınlık bir geleceğe ulaşmanın önemini dile getirdi.

Sami Torun, mesajında, " Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşkuyla kutlamanın gururunu yaşıyorum. 100 yıl önce, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından kurulan bu büyük cumhuriyet, özgürlüğün, bağımsızlığın ve çağdaşlığın simgesi oldu. Bu tarihi günü, birlik ve beraberlik içinde, geleceğe umutla bakarak kutluyoruz. Eğitim, bilim, kültür, sanat ve teknoloji alanlarında daha da ilerlemek, gençlerimize daha iyi bir gelecek sağlamak için el birliğiyle çalışmalıyız. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye'nin kalkınmasına, demokrasiye ve insan haklarına olan bağlılığımızı yineleyerek, daha aydınlık bir geleceğe ulaşmak için Atamızın gösterdiği yolda durmadan ilerlemeye, her yıl Cumhuriyet coşkusunu daha yukarılara taşıyarak Cumhuriyetimizi yüceltmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

28 Eki 2023 - 23:02 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu