"Atatürk'ün Manevi Değerlerini Yansıttık"

Gökhan Bakan, Cumhuriyetimizin 100. yılı adına Mustafa Kemal Atatürk'ün görsellerini Ordu'nun gözde mekanları üzerine montajladı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resimlerini Ordu fotoğrafları üzerine montajlanması büyük beğeni topladı. 

Ordulu Gökhan Bakan, Atatürk'ün resimlerini Perşembe menderesleri, rıhtım, Perşembe Kilisesi ve Boztepe görsellerinin üzerine montajladı. 

Grafik Tasarımcı Ordulu Gökhan Bakan, montajlı görselelrin sosyal medyada hızla yayıldığını ve gururlandığını belirterek şu ifadelere yer verdi; 

"Hedefimiz 100 Tabloyu Sergilemek"

"Çok daha iyi bir proje yapmak istiyordum. 100. yıl adına toplam 100 adet görsel hazırlamak istiyordum ama nasip olmadı. Şu anda 7 tane görsel hazırladık. 100 tane tablo hedefimiz var gerçek bir sergi yapacağız. Farklı yerlerde Atatürk'ün manevi değerlerini göstermeye çalıştık. Keşke gerçek olsaydı diyen vatandaşlar oluyor. Duygulanıyorlar. 

2014 yılında Atatürk masada otururken bir görsel hazırlamıştım. Ordu sahilde olan bir görseldi. Vatandaşlar o görseli de büyük beğeniyle karşıladı ve sosyal medyada paylaştı.

"Her Yerde Onun İzini Görüyorum"

Ben Ordu sokaklarında yürürken Atamızın bize bıraktığı emanetleri, eserlerini, izlerini görüyorum. En azından insanların hayal kurabilmeleri adına böyle bir tasarım yaptım muutluyum, gururluyum" şeklinde konuştu. 

Özel Haber/ Sibel Yılmaz 

28 Eki 2023 - 16:51 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz